FRC Mikulov

Oficiální stránky mikulovského florbalového klubu

Důležité

Zlatý bod?!

Opět jsme k dorosteneckým utkání vyrazili pouze v šesti lidech do pole a někteří z přítomných hráčů měli navíc hodně daleko k optimální fyzické i psychické kondici. Proto je druhý vybojovaný bod možné považovat za úspěch.

1. SC SSK Vítkovice – FRC Mikulov 13:3

Už před nástupem na hrací plochu bylo jasné, že nás soupeř předem nepodceňuje. Na rozdíl od naší hrstky hráčů se celý jeho početný kádr pečlivě rozcvičoval i bez dohledu svého trenéra. A potom už jsme mohli začít vršit jednu chybu za druhou a cestu k vítězství jsme tak vítkovickým značně ulehčili. S proměňováním nabízených šancí neměly Vítkovice potíže a o výsledku utkání rozhodly během několika málo minut první třetiny. Velké problémy nám dělaly zejména kolmé přihrávky soupeře na naše brankoviště, kde se individuální vyspělostí a důrazem dokázal snadno prosazovat. Mezi oběma týmy byl skutečně propastný rozdíl. Zaostávali jsme ve všech činnostech a ani v plném počtu bychom na tom nebyli o moc lépe. Takže potěšily jen tři branky, které jsme ve výsledkově, nikoliv však herně, vyrovnané druhé třetině vstřelili a to, že náskokem uspokojený soupeř po první části hry přestal tlačit na pilu a my nedostali dvacítku a nepřišli takto o zbytek sebevědomí. Přesto byla naše porážka nejdrtivější za dobu existence dorosteneckého týmu.

 

Sestava a statistika: Kapu (0+0), Káďa (0+0), Calda (0+1), Tuleň (0+0), Captain (1+0), Béďa (0+1), Franta (2+1)

 

FRC Mikulov – Torpedo Pegres Havířov 5:5

Havířov nebyl tak kvalitním soupeřem jako Vítkovice, ale i jejich tři kompletní útoky budily respekt. Úvod zápasu byl vyrovnaný, a i když postupně převzal iniciativu soupeř, tak jeho střelci vždycky ztroskotali na výborně chytajícím Kapuovi. A co Kapu chytit nemohl, sázeli havířovští vytrvale vedle. Bohužel ani v tomto zápase jsme se nevyvarovali chyb v rozehrávce a umožnili po jedno z Káďových kiksů soupeři vstřelit první branku. Sami jsme si vypracovali také pár slibných příležitostí, ale nedokázali jsme je proměnit v branky.

Do druhé části hry jsme vstoupili nesoustředěně, hráli v oslabení, ale přežili jsme ho. A pak na své trefy z utkání s Vítkovicemi navázali Franta a Captain. V těchto chvílích se nám dařilo všechno, na co jsme sáhli a zejména Franta byl v zakončování neomylný a trefil se hned dvakrát. Captainovi se navíc díky dobrému postavení podařilo zachytit chybnou rozehrávku soupeře a byli jsme to my, kdo šel do třetí třetiny s náskokem, protože havířovští v těch chvílích zahodili úplně všechno a bylo toho opravdu dost.

A náš náskok vzal za své během prvních dvou minut poslední třetiny a navíc soupeři jsme nabídli další přesilovku. Jenže tato činnost šla havířovským ještě hůř než nám v poslední době, takže Franta na hrotu získal míč, upaloval k brance, nedal golmanovi šanci a stal se naším druhým letošním autorem gólového hattricku. Podobně dokázal využít chyby soupeře Béďa a jeho nezištnou nahrávku zužitkoval ve svoji čtvrtou branku náš útočný klenot František. Nebyli bychom to snad ani my, abychom nedovolili soupeři návrat do zápasu. Nejdřív si šel na dvě  minuty odpočinout na trestnou lavici Calda, a i když jsme oslabení přečkali, tak jsme náskok neudrželi. Hitparáda chyb totiž nebyla u konce, tentokrát se mohl červenat právě Calda. Přesto jsme mohli náskok navýšit. Ale po pěkném sólu neuspěl Béďa a jednu šanci promarnil i Franta. Navíc dal Captain břevno.

V dramatické koncovce odvolal Havířov brankáře, ale toho jsme nedokázali využít. Captain si nevšiml prázdné branky, přihrál Frantovi a ten z ostrého úhlu minul. V rohu se míčku zmocnil obránce soupeře, který přetlačil našeho Captaina, při postupu vpřed jsme ho faulovali a po rychlé rozehrávce míček doplachtil přes klubko hráčů až do Kapuovy brány.

Remíza znamenala bod, ve který jsme předem ani nedoufali, ale vzhledem k vývoji skóre utkání jsme vlastně dva body ztratili. Soupeř si však ten svůj také zasloužil, takže z tohoto úhlu pohledu lze dělbu bodů označit za spravedlivou.

 

Sestava a statistika: Kapu (0+0), Káďa (0+0), Calda (0+0), Tuleň (0+0), Captain (1+2), Béďa (0+1), Franta (4+0)

 

Konečné resumé je tedy stejné jako před dvěma týdny, i v tabulce zůstáváme na nesestupové pozici a chtěli bychom ji udržet až do konce sezóny. Pokud se nám budou vyhýbat nemoci, zranění, dovolené a jiné neduhy a budeme mít chuť a vůli trénovat a hrát, mohli bychom se vydrápat i o kousek výš, na titul to ale nebude:). V opačném případě budeme jen se slzou v oku vzpomínat na staré dobré časy v druhé lize.
Žádné komentáře
 
Vítejte na stránkách FRC Mikulov