FRC Mikulov

Oficiální stránky mikulovského florbalového klubu

Důležité

Zlatý bod

Do Znojma jsme odjížděli s jedním hráčem na střídání do pole a to při naší prvoligové premiéře v utkáních hraných na 3x15 minut čistého času nevěstilo nic dobrého. Katastrofický scénář se sice nenaplnil, ale je jasné, že body budou letos viset opravdu hodně vysoko.

TJ Sokol Ostrava Zábřeh - FRC Mikulov        6 : 3

Od úvodního hvizdu se hrálo více na naší straně, ale dokud byly síly, tak se dařilo tlak soupeře eliminovat. Béďa dal dokonce branku, ale nebyla uznána pro jeho postavení v brankovišti. První rána tak přišla při našem premiérovém oslabení. Káďou tečovanou střelu uviděl Kapu až v bráně. V poslední minutě první části hry se však zblízka před soupeřovým gólmanem prosadil ze vzduchu Captain a bylo vyrovnáno.

Do druhé třetiny vstoupil ale opět lépe soupeř, osamocený hráč po akci přes střed hřiště se před naší bránou nemýlil. Stále jsme byli pod tlakem a když přišlo naše druhé oslabení, tak jsme dostali další branku a vzápětí přišla ještě jedna. Obě po našich individuálních chybách a ani Kapu nemohl mít čisté svědomí.

Do brány se na poslední část hry postavil Petr a hned první střelu zázračně vyrazil. Chtěli jsme hlavně šetřit síly a zabránit případnému debaklu, ale po rychlé kombinaci Hronossa s Captainem jsme ještě vykřesali jiskřičku naděje na zvrat v utkání. Jenže už nebylo kde brát další síly a dostat soupeře před jeho bránu. Naopak ostravští nás přikovali před tu naši a jejich trvalý tlak vyústil v pátý gól, když jsme opakovaně nedokázali uklidit míček do bezpečí.

Skákavá střela z dálky při hře ve čtyřech na obou stranách pak přinesla další gól v naší síti. Když se v poslední minutě zápasu řítil na soupeřovu branku Captain a byl faulován, tak jsme dostali příležitost k trestné jízdě. Captain s klidem Angličana dovršil svůj první a doufejme, že ne poslední letošní hattrick.

 

Sestava a statistiky: Kapu (0+0), od 30:00 Petr (0+0) – Káďa (0+0), Lacda (0+0), Burčák (0+0), Captain (3+0), Hronoss (0+2), Béďa (0+0)

 

FRC Mikulov – FBS Olomouc

V patnácté vteřině Hronoss dorazil svou vlastní střelu za záda olomouckého brankáře a vedli jsme 1:0. Soupeř nebyl tak pohyblivý a důrazný jako Zábřeh, ale první nabídku ke skórování využil. Jako už tradičně to bylo v našem oslabení a navíc po nevydařeném Petrově výhozu. Byl to už třetí přesilovkový gól toho dne. Přesto jsme ještě do konce třetiny museli přestát oslabení další a to se nám naštěstí povedlo. Hráli jsme také dvě přesilovky, ale žalostně.

Ve druhé části hry padla pouze jedna branka, bohužel opět do naší sítě. Na přihrávku z rohu na střed hřiště čekal nepokrytý hráč soupeře a nemýlil se. Černé svědomí mohl mít tentokrát Béďa. Jinak jsme ale nebyli horším týmem, jen jsme nedokázali své šance přetavit v góly. Ani přesilovka na přelomu druhé a třetí třetiny kýženou branku nepřinesla.

Další výhoda přesilové hry se pak brzy změnila ve hru čtyři na čtyři. Navíc hned z rozehrávky soupeř zvýšil na 3:1 a naše akcie opět poklesly. V osmé minutě po Captainově rozehrání z rohu našel skulinku mezi gólmanovým ramenem a tělem Hronoss a o 200% překročil svůj obvyklý roční plán počtu vstřelených branek. Pak následoval náš oddechový čas a další dobývání soupeřovy svatyně. Štěstěna nám tentokrát byla nakloněna. Dlouhý pas z naší půle odvracel obránce soupeře za pomoci ruky a následovala další trestná jízda. Tíhu odpovědnosti na sebe vzal Captain a své role se zhostil se ctí. Podobně jako několik hodin předtím naznačil kličku a střílel do protipohybu brankáře.

Do konce utkání už se skóre nezměnilo a my jsme tak získali letošní premiérový bod.

 

Sestava a statistiky:  Petr (0+0) – Káďa (0+0), Lacda (0+0), Burčák (0+0), Captain (1+1), Hronoss (2+0), Béďa (0+1)

 

Osm vyloučení ve dvou zápasech (loni jsme za celou sezónu dostali 24 dvouminutových trestů!), z toho tři obdržené branky v oslabení a dvě při hře čtyři na čtyři jsou společně s malým počtem hráčů hlavní příčinou toho, že si neodvážíme více než jeden bod. Každý hráč do pole si v turnaji také poseděl na trestné lavici. Nemá cenu se vymlouvat na nepřízeň sudích. Hra v oslabení zbytek týmu vždy vyčerpá a dnes to platilo dvojnásob.

Našemu týmu se tentokrát po nevydařeném pohárovém víkendu nedala upřít bojovnost a urputná snaha vybojovat každý míček, ale nešlo nevidět, že některým soubojům se dalo vyhnout jeho lepší kontrolou a kvalitnější přihrávkou. Tyto nepřesnosti stojí v pozadí většiny našich vyloučení. Navíc se bodově nedokázal prosadit Béďa. Tentokrát ho alespoň částečně zastoupili oba Pavlové. Hronoss ukázal, že má předpoklady pro to, aby patřil mezi platné útočící hráče a Captain prokázal chladnokrevnost v rozhodující chvíli druhého zápasu. Velmi chyběl další ofenzivní hráč, případně hráči.

Náš už tak úzký kádr je decimován nepřítomností nemocných a nemohoucích. V dalších utkáních nás navíc čekají soupeři z nejtěžších – loni dorostenecký mistr Vítkovice a jen o něco málo méně úspěšný Havířov, kteří mohou do zápasů s námi nasadit i hráče s extraligovou zkušeností. Jakýkoliv náš bodový zisk by se tak rovnal naprosté senzaci.
Poslední komentáře
25.09.2008 15:56:09: Peto to ze jsi udelal jednu chybu nic neznamena,protoze jsi dalsich 5 golu vychytal,spis ty zahozene...
24.09.2008 21:07:51: z toho jsi nic nedelej... ja jsem zas byl 3x na trestné...musím se taky v tomhle ohledu zklidnit.. n...
23.09.2008 18:13:18: ale jinak si myslím vzhledem k našemu počtu, tak si myslím, že to byl docela dobrý turnaj, až na pár...
23.09.2008 18:11:59: chlapy, omlouvám se za svou velkou hrubku, stálo nás to 3 body!jsem si té chyby vědom a ponaučím se ...
 
Vítejte na stránkách FRC Mikulov