FRC Mikulov

Oficiální stránky mikulovského florbalového klubu

Důležité

Záhorácký pohár

Po sobotních výsledcích a hlavně při nedělním ranním srazu by jen největší optimista tipoval, že si nakonec ze Slovenska přivezeme pohár za 2.místo. Ale stalo se.

Do turnaje jsme přitom v sobotu vstoupili úspěšně. S druholigovým slovenským týmem Gladiators Trenčín jsme si poradili a vyhráli 4:2. Hattrickem k výhře nejvíce přispěl Kuba. Jenže druhé utkání s nám známým Dolným Kubínem pro nás po nejlepším výkonu dne skončilo paradoxně bez bodu. Kapu si celý poločas nesáhl na míček a v poslední sekundě kapituloval po nepříliš prudké střele soupeře. To trochu otřáslo naším sebevědomím, zvlášť když soupeř přidal další branku. Už jsme jen snížili. Dragons Bratislava ve třetím zápase dokonale zaskočili náš malátný tým už v úvodu a dostali jsme kanára. Proti Stars Malacky, nováčkovi slovenské extraligy, se pak zrodil málo vídaný výsledek 0:0. To už jsme hráli bez slavícího Captaina.

Čtyři body z prvního dne znamenaly sice jistotu postupu do play-off, ale čekal nás tým Lanžhotu, vítěz skupiny B a náš věčný rival. V tomto utkání jsme mohli jen překvapit.

Ranní sraz znamenal tristní pohled na zbytky zdecimovaného týmu. Hody v Perné udělaly své. Doma navíc zůstal Kuba a Azajk, takže jsme byli rádi, že po návratu z vysokohorských tůr nakládáme alespoň Ťulíka. Pro Toňulu jsme si museli dokonce zajet. Zabiju ho!!!

Ani lanžhotští nevypadali zrovna svěže, ale to jim nezabránilo v tom, aby na nás hned zkraje nevlítli. Dali nám gól, ale pak se v tom začali nějak plácat. Sice ještě dokázali strhnout jednou vedení na svou stranu, ale do poločasu bylo vyrovnáno. Trefili se Káďa a Béďa. Když pak Hamot obstřelil vše co mu stálo v cestě, byl to soupeř, který musel dotahovat. Soustředěnou hrou jsme ho ale do mnoha šancí nepustili, většinou to sázeli vedle a zbytek chytil Kapu. V poslední vteřině pečetil naše vítězství Béďa, který se do druhého dne probudil po krátké noci se znovunalezenou formou.

V semifinále jsme se utkali s malackým IBK. V úvodu to tam spadlo Burčákovi a postupně se přidali i další, naše celkové vítězství 7:0 bylo pro soupeře až příliš kruté, ale naprosto zasloužené.

Ve finále došlo na reprízu sobotního duelu s Dragons. Nechtěli jsme udělat stejnou chybu jako před čtyřiadvaceti hodinami a hráli maximálně soustředěně a zodpovědně. Na soupeře to však nestačilo, většinu utkání jsme byli přikováni před svou brankou. Výsledná prohra 1:4 však byla lepší vizitkou, než sobotní darda.

Jako vždy v takovém turnaji zůstává otázkou v jaké sestavě se jednotlivé týmy představily a co s nimi udělala sobotní noc. Jisté je, že na naší straně jsme postrádali hned několik hráčů, kteří by jinak nastoupili v základní sestavě. Proto je zisk druhého místa jednoznačným úspěchem našeho mladého, nezkušeného, ale už velice zkaženého týmu.

 

Sestava: Kapu – Burčák, Lacda, Káďa, Hamot, Captain, Béďa, Toňula a v sobotu Kuba a Azajk, v neděli Tuleň.  

Poslední komentáře
28.08.2008 21:22:14: Uý sem na to přisel musime chlastat a pak budum vyhravát smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}
28.08.2008 18:07:14: zkažený tým..smiley${1}
 
Vítejte na stránkách FRC Mikulov