FRC Mikulov

Oficiální stránky mikulovského florbalového klubu

Důležité

Z hrušky zpátky na zem

Další kolo 2.ligy dorostenců jsme pořádali v Pohořelicích my . Soupeřem nám byla družstva Bučovic a Hattricku Brno. Do kompletní sestavy nám tentokrát chyběl už jen Tomáš Větrovský, který již druhý víkend sbíral hrozny a nově jsme přivítali posily týmu, naše odchovance Frantu Mikera a Toňulu Slámu a také historicky prvního hostujícího hráče v dresu FRC Petra Kadlčíka z Valtic.

První zápas s bučovickými se nevydařil. Utkání hrané ve vysokém tempu bylo plné tvrdých osobních soubojů a šancí na obou stranách. Mladí mikulovští útočníci však věrně napodobili své starší vzory ze soutěže mužů a své příležitosti nedokázali přetavit v dostatečný gólový efekt. Obzvlášť hořce bude na svůj výkon vzpomínat Béďa, který svou střeleckou impotenci načal neproměněným trestným střílením a nepomohlo mu ani opakované střídání hůlek.

Lídra kanadského bodování celé soutěže pak napodobili i zbylí spoluhráči, a když ani Kapu tentokrát nevytáhl ze svého rejstříku zákroků žádný klenot, nezbylo trenérům, než se vážně zamyslet nad tím, zda-li sponzorská iontová bomba, podaná hráčům do utkání, byla tou správnou volbou. V průběhu celého zápasu jsme se nedokázali vypořádat s důraznou, pohotovou a rychlou hrou soupeře, především pak před naší bránou. Díky tomu jsme utrpěli první porážku v soutěži v poměru 2:5.

 

Sestava a statistika utkání

Radim Kapusta (0+0) – Pavel Hron (0+0), Radek Burcin (0+1), Lukáš Hrubý (0+0), Petr Kadlčík (0+0)  – Jan Tudík (1+0), František Miker (0+0), Pavel Gajan (0+0), Tomáš Častulík (0+0), Roman Trávníček (1+0)

 

Po vydatném obědě, který se stane hlavním bodem jednání nově zřízené disciplinární komise, jsme k dalšímu utkání nastupovali s vědomím, že jen vítězství nám zajistí udržení vedoucího postavení v tabulce soutěže. Vzhledem k abstinenčním příznakům některých hráčů bylo vedením jednohlasně rozhodnuto o opětovném nasazení iontobomby i do tohoto utkání. O správnosti této volby svědčí porážka soupeřovy branky hráčem Ťulíkem a nakonec i celkové skóre 12:0 v náš prospěch. Od druhé třetiny zasáhly do bojů i do té doby odpočívající tajné zbraně Calda s Toňulou, kteří se trenérům za důvěru odvděčili solidním výkonem.

 

Sestava a statistika utkání

Radim Kapusta (0+0) – Pavel Hron (1+0), Radek Burcin (0+0), Lukáš Hrubý (0+2), Petr Kadlčík (0+1), Antonín Sláma (0+0), Jakub Caletka (0+0) – Jan Tudík (2+1), František Miker (1+1), Pavel Gajan (2+1), Tomáš Častulík (4+0), Roman Trávníček (2+2)

 

Minimálně do příští soboty tak tedy zůstáváme v čele 2. dorostenecké ligy s dvoubodovým náskokem před svými pronásledovateli. 

 

Závěr dne pak byl mírně poznamenán fotografickým faux-paus (čti fó pomlčka pá), když na týmové fotografii chybí kapitán, který se z důvodu pozápasového podpisování zápisu nemohl dostavit. Tímto se kapitánovi realizační tým omlouvá a slibuje, že na zmiňovanou fotografii bude zařazen softwarově.

 

Děkujeme Pavlovi Gajanovi staršímu za bezchybnou obsluhu časomíry a některým hráčům týmu za pomoc při zajištění hladkého průběhu turnaje. Dále děkujeme panu Stachovi za sponzorský dar poskytnutý ve formě již výše zmíněných iontových nápojů.

Bohužel především v prvním zápase jsme ustoupili od své kombinační hry a velmi jsme si komplikovali přechod přes střední pásmo. Naší velkou slabinou je pohotová střelba. Příští týden nás čekají v domácí hale hráči Hodonína a první odveta s Bulldogs Brno, kteří nám mají co vracet. Takže je na co se těšit.

 

Rádi také uvítáme v komentáři k tomuto článku vaše názory.

My,My a My

Poslední komentáře
14.10.2007 19:53:19: Dík,že si na mě My vzpoměli a napsali kdo byl na celém turnaji nejlepšísmiley.Jinak bomba,dobře jsem s...
 
Vítejte na stránkách FRC Mikulov