FRC Mikulov

Oficiální stránky mikulovského florbalového klubu

Důležité

Vítězné tažení dorostenců pokračuje

V sobotu v Pohořelicích jsme pořádali netradičně až odpoledne a proti nám se postavily Bučovice a Hattrick. Vítězství se soupeři, kteří nás už letos porazili, nám mohlo výrazně přiblížit celkovou výhru v soutěži i a tedy i postup.

Bučovice přijely bez Kotrby staršího, který si podle jejich webu kvůli trestu rok nezahraje, takže jejich útočná síla byla poloviční. Uzavřeli jsme je od začátku na jejich půli, ale první šance nám gól nepřinesly. Jenom Béďa trefil tyčku. Všem vadilo ostré slunce dopadající na povrch hřiště a taky klouzající podlaha. Hráli jsme dost staticky a pomalu a postupně se  na naše hole vkrádala nervozita a tepová frekvence a krevní tlak trenérů se zvedal do závratných výšin. Chybovali jsme v rozehrávce i přihrávkách a dávali tak soupeři příležitost k brejkům. Kapu byl ale naštěstí pozorný. V druhé třetině se přece jen trefil aspoň Béďa, ale soupeř do přestávky srovnal. V poslední části tak bylo potřeba na soupeře vletět a zrychlit přechod přes střední pásmo, vzpomněli jsme si ale na zápas s Hattrickem v Morkovicích a měli obavy z případné druhé branky v naší síti. To už se ale naštěstí rozehrál Franta a po dvou ukázkových kombinacích s Béďou jsme získali dvoubrankový náskok. Do konce chyběli čtyři a půl minuty a soupeř byl zralý na ručník. Jenže jsme hned poté pokazili rychlou kombinaci nepřesnou přihrávkou zpět a bylo ta jen o gól. Oddychový čas nám ale pomohl. Připravili jsme se na posledních perných pár minut, ale nakonec bylo všechno jinak, protože Bučovice dostaly ještě další tři branky!

 

Sestava: Kapu (0+0) – Lukáš (0+0), Hronoss (0+0), Káďa (0+0), Lacda (0+0) – Béďa (1+3), Captain (2+0), Tuleň (0+0), Honza (1+1), Franta (2+1), Toňula (0+0)

 

S Hattrickem jsme začali tam, kde s Bučovicemi skončili. Takže bylo už po první třetině rozhodnuto. Vrátili jsme se k fyzicky náročné aktivní hře s napadáním soupeřovy rozehrávky a to nám přineslo ovoce v podobě pěti branek v první části hry. Nejdříve se trefili obránci a pak se přidali i útočníci. Chvilková nepozornost v obraně znamenala i gól na naší straně, ale celkově se herní projev družstva dal označit za dobrý. Do druhé třetiny nastoupil do brány Hattricku hráč s pole, který v zápase Hattricku s Gullivers dostal jen jednu branku a udivoval nás svou mrštností, a nám se v této části hry nepodařilo vstřelit žádný gól. Soupeř byl však stále v hluboké defenzivě. Třetí třetina nepřinesla žádnou změnu obrazu hry, ale skóre se měnilo ještě čtyřikrát v náš prospěch. Hattrick jen jednou korigoval.

 

Sestava: Kapu (0+1) – Lukáš (1+0), Hronoss (0+0), Káďa (1+0), Lacda (0+0) – Béďa (1+3), Captain (2+0), Tuleň (2+0), Honza (0+0), Franta (2+1), Toňula (0+0)

 

Po nemastném a neslaném začátku prvního zápasu se tým rozehrál k dobrému výkonu, z jednotlivců je třeba vyzvednout Frantu, který dokonale zapadl k Béďovi a Captainovi a vymysleli spolu nemálo zdařilých a pro soupeře smrtících kombinací. Škoda, že jsme ve druhém utkání museli bránit tři oslabení. Soupeř mohl skončit s dvojciferným přídělem. Oporou v bráně byl opět Kapu, který už  navíc není v kanadském bodování družstva posledníJ.

Příští týden nás čekají Hodonín a Buldoci. Do Hodonína pojedeme pravděpodobně v ještě okleštěnější sestavě než do Pohořelic. Přesto mohou případné získané body definitivně rozhodnout o našem postupu do 1 .ligy a dokonce i o celkovém vítězství v tomto druholigovém ročníku.

Poslední komentáře
18.02.2008 20:39:09: Tak na ten Hodonín se už všici těšíme tímto mluvím za celý tým určitě.Tak zatím zdartesmiley...
 
Vítejte na stránkách FRC Mikulov