FRC Mikulov

Oficiální stránky mikulovského florbalového klubu

Důležité

V polovině soutěže vede dorost s pětibodovým náskokem

Dorostence čekal v Pohořelicích obtížný úkol – oplatit porážku Bučovicím a uhájit první místo v přímém souboji s Hodonínem. Hodonínští sice druhou část úkolu vyřešili za nás, protože těsně podlehli Buldokům, ale ukázali se jako skutečně kvalitní soupeř.

Do zápasu s Bučovicemi jsme vstoupili impozantně a tak se mohly opět přepisovat historické tabulky. V 11. sekundě zápasu poslal Béďa lehkou žabku před soupeřovu bránu a míček proklouzl překvapenému brankáři mezi nohama do sítě. Byl to nejrychlejší gól za dobu existence dorosteneckého týmu a podle dostupných záznamů i celého klubu. Dlouho jsme se ale neradovali, o minutu později soupeř srovnal. Pak přišla naše přesilovka, ve které si gólman sáhl na míček, až když ho vytahoval z branky. Gólu jsme dosáhli ukázkovou kombinací, do které se zapojili prakticky všichni hráči na hřišti. Pak se ještě ze vzduchu trefil Ťulík a bylo to 3:1. Po tvrdém souboji v rohu hřiště, ve kterém na body prohrál Hronoss se měla konat další přesilovka, ale mimo záběry kamer si ještě vyřizoval jeden z hráčů soupeře účty s Burčákem tak, že si za to vysloužil další trest. Následná slovní potyčka s rozhodčím pro něj měla fatální důsledky ve formě ČK3 a nám se naskytla možnost hrát dvě minuty pět proti třem. To se ale nemělo stát, prakticky jsme se nedostali do šance a naopak z brejků soupeře mohli dvakrát inkasovat. Naštěstí byl Kapu vždy připraven. Krátce před první sirénou, kdy už byl soupeř ve čtyřech, vstřelil zázračně gól Lukáš a mohli jsme být trochu klidnější.

2. třetina začala tentokrát naším oslabením a to pětiminutovým. Burčák nedovolil soupeři únik směrem k naší bráně a vystěhoval ho ze hřiště. Museli jsme se tedy bránit, ale soupeř byl podobně bezzubý jako my v první třetině. Další dvě branky do přestávky v bučovické síti utkání v podstatě rozhodly a ve třetí třetině už jsme hru více či méně kontrolovali.

 

Sestava a statistiky:

Kapu (0+0) – Burčák (1+0), Hronoss (1+1), Lukáš (1+2), Calda (0+0) – Captain (0+1), Béďa (2+1), Ťulík (1+0), Honza (1+1), Franta (1+0)

 

Hodonín na nás vletěl a než jsme se rozkoukali, bylo to 0:2. Soupeř byl hlavně důraznější v osobních soubojích a pohotovější při střelbě. Až konec první části hry naznačil, že jsme zbraně nesložili a vytvořili jsme si několik slibných šancí, Captain mimo jiné nastřelil břevno. Ve druhé třetině jsme si vytvořili tlak, který vedl až k vyrovnání. Střelcem obou gólů byl Franta, když dokázal vždy zblízka chladnokrevně prostřelit hodonínského gólmana. V té době se hrál nejlepší florbal a bylo se skutečně na co dívat.

Do třetí části hry jsme šli s cílem hlavně neinkasovat, ale naše plány vzaly rychle za své. Jeden z úniků soupeře po křídle doplněný zpětnou přihrávkou na střed znamenal další gól v naší síti. O chvíli později jsme dostali možnost hrát přesilovku a v ní zkompletoval hattrick hrdina tohoto utkání Franta. Když se pak v další minutě, ten den již po několikáté, „přepisovaly dějiny“ po Caldově střele přes celé hřiště, při které Captain šikovně zakryl brankáři výhled a míček doskákal až do branky, byl to rázem soupeř, který musel dotahovat. To se mu, pro nás bohužel, povedlo tři minuty před koncem po rychlé rozehrávce volného úderu v blízkosti naší brány.

Na konci zápasu se tak příliš neradovala ani jedna strana. Vzhledem k vývoji zápasu mohou dělbu bodů za ztrátu pokládat oba týmy, ale přece jen spokojenější jsme byli my, protože náš náskok po tomto dvoukole narostl na pět bodů.

 

Sestava a statistiky:

Kapu (0+0) – Burčák (0+1), Hronoss (0+1), Lukáš (0+0), Calda (1+0) – Captain (0+0), Béďa (0+1), Ťulík (0+0), Honza (0+0), Franta (3+0)

 

Velké poděkování patří přepravním společnostem Gajan a syn a firmě Maminka a spol. za zajištění dopravy hráčů na místo činu a zpět. Děkujeme také panu Gajanovi, který se ujal uvolněné pozice trenéra a vysvětlil Frantovi, co je potřeba pro to, aby dal gól. Také děkujeme Ríšovi za iontobombu.  

Poslední komentáře
03.01.2008 21:46:00: jeeee ja si fakt nezahraju to je teda skveli.....trictvrte roku cekam az si zahraju a ono se netrenu...
18.12.2007 16:01:53: nj uz mi to chybísmiley${1}smiley${1}
17.12.2007 20:25:09: tak aspon by sis zahral ne smiley${1}
17.12.2007 17:29:48: ze sadrou se ta hokejka blbe drzi uz sem to skouselsmiley${1}
 
Vítejte na stránkách FRC Mikulov