FRC Mikulov

Oficiální stránky mikulovského florbalového klubu

Důležité

Turnaj v Trnavě

Takřka kompletní dorostenecký tým, posílený o čtyři členy družstva mužů, se nezvykle ve čtvrtek vydal do slovenské Trnavy, kde se spolu s mužstvy dvou fakult místní univerzity, Přírodovědecké fakulty UK Bratislava, účastníkem 1. slovenské ligy DFA Nitra a týmem z Dolního Kubína utkal v turnaji O pohár rektora trnavské univerzity. Jako správní hosté jsme sice pohár neuloupili, ale ostudu českému florbalu jsme také neudělali.
Soupeřem ve skupině nám byla Materiálově-technická fakulta z Trnavy a Nitra. Ještě před naším příjezdem zdolala Nitra Trnavu, takže bylo jasné, že hned náš první zápas s poraženou Trnavou může rozhodnout o postupu do semifinále. Po úvodním oťukávání jsme postupně do Trnavské sítě nastříleli devět branek, takže bylo jasné, že naši skutečnou sílu prověří až, nám už známý, soupeř z Nïtry.

Do tohoto utkání jsem nastoupili s taktikou eliminovat hru jejich nejnebezpečnějšího hráče, což se nám také v podstatě podařilo, navíc si Kapu dobře postavil bránu, a to co nechytil, šlo vždy do tyče a protože jsme ve druhé půli vstřelili tři branky, tak už ani gól soupeře na 3:1 nemohl zabránit našemu vítězství ve skupině. Podařila se nám tak odveta za prohraný letní zápas v Malackách a zápas se ukázal jako z naší strany ten den nejvydařenější.

V semifinále nás čekal Dolný Kubín, tým který sice nehraje v oficiální slovenské soutěži, ale jak se později ukázalo, za účastníky ligy nijak nezaostává. Úvod zápasu nás nenalezl v dobrém rozpoložení. Nebyli jsme týmem, který by diktoval tempo hry. Přesto jsme soupeři nic podstatného v první půli nedovolili. Po změně stran se na osudu utkání výrazně podílely, pro nás nepochopitelné, verdikty rozhodčích. Třikrát nás poslali za technické přestupky do oslabení (dvě chybná střídání a hra na zemi) a když jsme navíc nabídli soupeři vedoucí gól, museli jsme dotahovat. To se sice povedlo, ale vzápětí jsme v oslabení o remízu přišli. Náš zoufalý nápor v závěru už přinesl pouze nastřelené břevno.

O konečné třetí místo jsme se utkali s bratislavským týmem. V jeho středu zářil technicky skvěle vybavený a s přehledem hrající útočník našeho bývalého soupeře v soutěži mužů M. Forro z ŠK Lido. V jeho pokrytí už jsme nebyli tak úspěšní jako v soubojích se špílmachrem z Nitry, takže jsme po zásluze utrpěli druhou porážku dne a získali tak nevděčné čtvrté místo.

Ve finále nedal Dolný Kubín šanci Nitře a porazil ji 4:1.

Sestava a celkové statistiky:

Kapu (0+0) - Burčák (0+1), Hronoss (0+0), Lukáš (0+1), Petr (0+1), Calda (0+0), Toňula (0+0) - Béďa (3+2), Captain(2+2), Ťulík (2+2), Honza (1+1), Azajk (1+1), Větrák (2+1), David (0+1), Kuba (2+0), Michal (2+1) 

Žádné komentáře
 
Vítejte na stránkách FRC Mikulov