FRC Mikulov

Oficiální stránky mikulovského florbalového klubu

Důležité

Tři zápasy mužů

Muži ve stejný den jako dorostenci absolvovali náročný program v Dubňanech. Jak se jim dařilo potvrzovat pozice ve špičce soutěže si můžete přečíst níže. Komentář přidáme hned, jakmile bude k dispozici. Hledáme očitého svědka všech utkání, který si udělá čas a popíše jejich průběh...

Přidán Kubův komentář!

TJ Sokol Brno Židenice B – FRC Mikulov 1:3

Sestava a statistika: Petr (0+0) – Dochtor (0+0), Kuba (1+0), Hamoťák (0+1) – Tůďa (1+1), Azajk (0+0), Zjindřich (1+0), David (0+1), Lahvička (0+0)

VSK MZLU Brno – FRC Mikulov 5:3

Sestava a statistika: Petr (0+0) – Dochtor (0+0), Kuba (1+1), Hamoťák (0+1) – Tůďa (1+1), Azajk (0+0), Zjindřich (0+0), David (1+0), Lahvička (0+0)

TJ Sokol Lanžhot B – FRC Mikulov 2:0

Sestava a statistika: Petr (0+0) – Dochtor (0+0), Kuba (0+0), Hamoťák (0+0) – Tůďa (0+0), Azajk (0+0), Zjindřich (0+0), David (0+0), Lahvička (0+0)

Zápas se Židenicemi

Do zápasu se Židenicemi jsme nastoupili s taktikou šetření sil a neobdržení rychlých branek, náš program byl náročný a tak jsme chtěli hrát od zadu. To nám také celkem vyhovovalo, míček jsme měli převážně na svých hokejkách a soupeř se na rozdíl od nás do šancí téměř nedostal. Trpělivým postupem jsme se také dostali do vedení, když krásnou nahrávku trefil z prostoru před brankou Tůďa - 1:0. Nedlouho po té se ve stejné pozici ocitl ještě jednou, trefil však pouze tyč.

Druhá třetina vypadala zhruba stejně, ačkoli se soupeř snažil změnit taktiku a napadat více naši rozehrávku, byla to voda spíše na náš mlýn, když se nám otevíral větší prostor pro naše útočení. Byl to však soupeř, který se radoval z golu a to nejspíš z neregulerního! Brnaka byla posunuta zcela mimo a míček se do ní dostal prapodivným způsobem, nicméně platil stav 1:1.

Až třetí třetina přinesla rozuzlení a s přibývajícím časem bylo jasné, že kdo dá branku, pravděpodobně zvítězí. Pokračovali jsme ve své hře a přineslo to své ovoce, když jsem po přihrávce od Hamoťáka vstřelil gol - 2:1. Branka nás psychicky zvedla a od toho se odvíjela další hra. Zanedlouho dokázal dopravit míček do sítě soupeře také Zindřich a stav 3:1 už byl velice optimistický. Dobrým výkonem v závěru jsme nepřipustili komplikace a zápas tak skončil 3:1. Škoda jen našich nevyužitých šancí, nicméně v tomto zápase nás to mrzet až tolik nemuselo. Hlavní zásluhu měl na výhře Hamoťák skvéle rozdávající míčky ze zadní pozice.

Zápas s MZLU

Do druhého zápasu jsme nastupovali již s menším úbytkem sil, který ale nebyl nikterak výrazný a to i proto, že i soupeř měl k dispozici pouze 8 hráčů do pole. Povzbuzeni výhrou nad těžkým soupeřem jsme se na zápas těšili, jenže hned v prvních minutách jsme po dvou našich chybách, dvakrát pustili soupeře k míčku a znamenalo to dva goly v naší síti, branky byly z kategorie těch "haluz na druhou", ale stav 2:0 pro MZLU byl směrodatný. Museli jsme dotahovat a to znamenalo větší spotřebu energie, nisméně do konce první třetiny se nám podařilo zásluhou Tůdi snížit na 2:1.

Druhou třetinu jsme předváděli, dle mého názoru, horší herní výkon, nicméně soupeře jsme ani tak téměř nepustili k míčku a dokonce se i dočkali vyrovnání, které zařídil David 2:2. Další naše šance přicházeli, ale branka se nám vstřelit nepodařila.

Třetí třetinu jsme chtěli začít bez chyb, uvědomovali jsme si důležitost první branky, která padne, to se ovšem nepodařilo a průběh byl podobný, jako v první třetině! A po opět neuvěřitelně šťastých brankách jsme prohrávali 4:2. Nesložili jsme zbraně, soupeře neustále tlačili, ale v našem zakončení a tahu na branku soupeře šel vidět jistý úbytek sil. I tak jsme snížili na 3:4 a nebyli jsme ani daleko vyrovnání, ale koncovka nás sklamala a tak čtyři minuty před koncem zasadil rozhodující gol soupeř do naší brány - 5:3.
V tomto zápase bylo osudným naše neproměňování šancí a rozhodující byla neuvěřitelná úspěšnost soupeře, který, s trochou nadsázky řečeno, dal 5 branek ze 4 šancí. Nicméně Lesko v brance za žádnou branku nemohl, po našich hrubých chybách toho moc udělat nemohl.

Zápas s Lanžhotem

Hned po druhém následoval třetí zápas a to s mnohem těžším soupeřem. Věděli jsme, že síl už moc nezbývá, ale chtěli jsme se o body poprat. Hráli jsme opět od zadu, míček jsme drželi převážně na svých hokejkách, ale nutno podotknout, že převážně na své polovině, Lanžhot tradičně bránil v podstatě v pěti a tak jsme se před jejich brán dostávali mnohem hůř. Proti jiným zápasům si i soupeř dokázal vytvořit šance, nicméně po první třetině - 0:0.

V druhé třetině pokračoval stejný obraz hry, šance se střídali, gol padl pouze jeden a to do naší branky, po naší hrubce - 1:0 pro Lanžhot.

Třetí třetina byla poznamenána naší únavou a soupeřovým vedením, takže se naše hra vypadala asi trošku bezmocně, nicméně jsme se nevzdávali a snažili se bojovat. To by, ale nesměla přijít druhá naše hrubá chyba, která znamenala druhou soupeřovu branku - 2:0. Do konce utkání už se stav neměnil a tak jsme poprvé v této sezoně nevstřelili v zápase ani branku!


Děkuju všem za hru, Davidovi, že si na nás udělal čas a taky Leskovi, který neměl vůbec lehkou situaci, dva zápasy na něj prakticky soupeř nevystřelil a když mohl s tím jen pramálo udělat. Doufejme, že špatná produktivita plynula především z únavy a že v dalších zápasech se vrátíme k výsledkům předešlých zápasů.

Poslední komentáře
22.11.2008 19:51:08: Rekl bych bohuzel ze obrana neni taky vsechno,z ni se goly moc nestrileji!!
18.11.2008 22:04:15: jj... taky jsi myslím že s MZLU měla být výhra povinná... no snad příště...
18.11.2008 19:45:17: Rekl bych ze je to celkem slabota,pouze jedna vyhra,a myslim si ze s MZLU mela byt proste ta vyhra p...
18.11.2008 18:40:19: Omlouvám se za nepřesnost, už jsi tam.
 
Vítejte na stránkách FRC Mikulov