FRC Mikulov

Oficiální stránky mikulovského florbalového klubu

Důležité

Tři body z Dubňan

Nový ročník nejnižší soutěže mužů odstartoval v sobotu v Dubňanech. Proti našemu omlazenému týmu nastoupili hráči Lanžhota B a Velkých Bílovic. V úvodu sezóny jsme hlavně chtěli porušit  tradici minulých let, kdy jsme v prvních kolech přenechávali body soupeřům.
Zápas s Lanžhotem pro náš tým začal trochu smolně. Nová akvizice v naší bráně Pavel Dvořák si srazil míč nahozený zpoza brány do vlastní sítě a museli jsme dotahovat. Hrálo se v rychlém tempu a šance se rodily na obou stranách. Jednu z našich zužitkoval ve vyrovnávací branku Tomáš Větrovský. Jenže jsme soupeři dovolili vstřelit krátce před první přestávkou dva slepené góly a od té chvíle lanžhotský tým na hřišti jasně dominoval. Nestačili jsme hlavně v rychlosti práce s míčkem a v pohotovosti při střelbě, takže skóre postupně narůstalo v náš neprospěch až do konečné podoby 2:8.

Sestava a statistika utkání:

Pavel Dvořák (0+0) - Petr Grega (0+0), Lukáš Hrubý (0+0), Radek Burcin (0+0), Pavel Hron(0+0) - Tomáš Zajac (1+0), Jakub Maršalík (0+0), Aleš Žovinec (0+0), Vlastimil Robeš (0+1), Jan Tudík (0+1), Tomáš Větrovský (1+0), Michal Strmiska (0+0)

Utkání s Bílovicemi, se kterými jsme hráli úplně poprvé, mělo podobný průběh jako úvodní zápas. Rozdíl byl ale v tom, že tentokrát jsme určovali tempo zápasu my a už v 19. sekundě se podařilo bývalému nejhoršímu obránci v historii Mikulova Tomášovi Zajacovi vstřelit první gól. Loňský účastník 5.ligy nenašel zbraň proti naší kombinaci a zlepšili jsme se i střelecky. Pět gólů v prostřední části hry v bílovické síti rozhodlo o osudu zápasu. Ve třetí třetině jsme pak nezodpovědnou hrou dovolili soupeři výsledek zkorigovat na konečných 9:4.

Tři body nejsou v úvodu sezóny jistě k zahození, ale zápas s Lanžhotem ukázal, že nejsme schopni konkurovat všem soupeřům. Doufejme jen, že zatím.

Sestava a statistika utkání:

Pavel Dvořák (0+0) - Vlastimil Robeš (0+0), Lukáš Hrubý (0+0), Radek Burcin (0+0), Pavel Hron(0+0) - Tomáš Zajac (2+3), Jakub Maršalík (1+0), Aleš Žovinec (1+0), Petr Grega (0+2), Jan Tudík (2+0), Tomáš Větrovský (2+3), Michal Strmiska (1+0)

Žádné komentáře
 
Vítejte na stránkách FRC Mikulov