FRC Mikulov

Oficiální stránky mikulovského florbalového klubu

Důležité

Dvě porážky a definitivní jistota postupu

V Hodoníně jsme mohli zpečetit náš postup jakýmkoliv bodovým ziskem, ale nepovedlo se nám to. Dílem proto, že se nutně na naší hře musela projevit absence pěti opor a částečně taky díky tomu, že domácí Hodonín a Buldoci na nás byli připraveni v plné síle. Takže o tom, že už nás nikdo nemůže ani teoreticky odsunout z postupových příček rozhodla až prohra Hattricku s Bulldogs.

TJ Sokol Hodonín – FRC Mikulov 6:4

Nastoupili jsme s taktikou rozvážné rozehrávky a s cílem co nejvíce šetřit síly. Soupeř, vědom si své početní převahy, chtěl zase diktovat vysoké tempo hry, doplněné agresivním herním pojetím, takže bylo brzo jasné, že nás čeká těžký zápas.

Ačkoliv jsme ani jednou v zápase nevedli, nedokázal nám Hodonín odskočit o více než jeden gól a ani se nikdy ze svého vedení neradoval příliš dlouho. Navíc jsme byli častěji u míčku a dařil se nám i průnik přes střední pásmo. Nebezpečné ze strany Hodonína byly zejména jeho úniky po křídlech, důraz a síla útočníků před naší bránou. Taky dva z gólů, které Kapu dostal, lze zařadit do kategorie ušmudlaných, kdy míček sotva doskákal za brankovou čáru poté, co náš gólman netušil, pod kterou částí výstroje ho po těžkém zákroku má. Mrzí nás také branka, kterou jsme dostali v oslabení těsně před koncem první třetiny, kdy jsme nevyužili příležitost dohrát zbylých pár sekund na polovině soupeře.

Našim čtyřem útočníkům tentokrát vydatně pomohli i obránci a střelba z větší vzdálenosti se stala naší největší zbraní. V některých fázích zápasu jsme pak používali dlouhé výhozy na naše tykadlo, jehož roli dnes převážně obstarával čistokrevný bek Toníček.

Čtyřikrát se nám povedlo vyrovnat, ale na pátý gól soupeře dvě a půl minuty před koncem zápasu jsme už nedokázali odpovědět. Poslední branku jsme dostali v naší power-play.

I přes prohru jsme byli s hrou celého týmu spokojeni, zejména proto, že dokázal prakticky beze zbytku splnit určenou taktiku a navíc se proti fyzicky dobře vybaveným hráčům soupeře dokázal prosadit i individuálně. V tomto směru vynikali zejména Captain, Honza a Lukáš.   

 

Kapu (0+0) – Lukáš (2+0), Lacda (0+1), Káďa (0+1) – Captain (1+1), Honza (1+0), Ťulík (0+0), Toňula (0+0)

 

FRC Mikulov – Bulldogs Brno B 1:2

Po hodinové pauze jsme stáli proti odpočatým Buldokům. I oni měli k dispozici dvě kompletní pětice a jistě nás chtěli poprvé v sezóně porazit.

Naše záměry se nemohly příliš lišit od těch, které jsme realizovali v zápase s Hodonínem. Buldoci ale nedávali naší obraně v rozehrávce tolik prostoru a to v kombinaci s narůstající únavou našich hráčů vedlo k tomu, že jsme se tentokrát nevyvarovali chyb už při zakládání útočných akcí. Síly navíc dříve odcházely čtyřem útočníkům, takže prouzené plíce některých z nich už v první třetině signalizovaly, že by raději opustily hříšná těla svých majitelů.

Už od začátku utkání jsme se museli daleko více bránit a nedostávali jsme se tak často do brankových příležitostí. Po první brance se tým zdál zralý na pořádný gólový příděl, ale k tomu naštěstí nedošlo. Nezměrnou bojovností jsme nedovolili Buldokům přidat další branku a naopak se stále častěji pokoušeli ohrozit jejich gólmana. Za svou snahu jsme pak byli odměněni v druhé části hry, kdy Honza vybojoval míč v rohu hřiště mezi dvěma hráči soupeře a ten zpoza brány doputoval k pravé tyči branky Buldoků, kde stál připraven obránce!!! Lukáš a obelstil soupeřova gólmana. Oba výše zmínění aktéři popisované situace se tak nesmazatelně zapsali to dějin našeho klubu, protože docílili sté vstřelené branky týmu FRC Mikulov v jednom soutěžním ročníku. To se ještě v devítileté historii klubu žádnému našemu týmu nepovedlo.

Škoda, že jsme později dostali další gól. Po úniku na levém křídle byl Kapu překonán střelou zblízka. Na další vyrovnání už nebylo kde brát síly, i když i v dalším průběhu zápasu jsme nebyli daleko od vstřelení branky. Podobně si ale vedl i soupeř.

 

Kapu (0+0) – Lukáš (1+0), Lacda (0+0), Káďa (0+0) – Captain (0+0), Honza (0+0), Ťulík (0+0), Toňula (0+0)

 

Tým i v tomto zápase ukázal svou sílu a nadále se mohl spolehnout na individuální výkony svých opor. Nebyli jsme sice odměněni body, ale za předvedenou hru se vůbec nemusíme stydět a doufáme, že jsme příliš nezklamali náš fanklub, a že nám snad zachová přízeň i v následujících utkáních. Poděkování patří Pavlínce, Pavlovi Gajanovi st. a Dochtorovi, kteří v tomto i minulém týdnu dopravili naše svěřence a členy fanklubu na místo činu a přispěli k zdařilému průběhu námi organizovaného turnaje a Ríšovi, který nás stále zásobuje iontobombou. Jenom pro Ťulíka ale budeme potřebovat asi něco silnějšího.

 

O vítězství v soutěži nikdo z nás nepochybuje a doufáme, že ho potvrdíme výhrami v posledních čtyřech zápasech sezóny.

Žádné komentáře
 
Vítejte na stránkách FRC Mikulov