FRC Mikulov

Oficiální stránky mikulovského florbalového klubu

Důležité

Desítka od Buldoků, obrat se Slováckem

První souboj s favorizanými Buldoky a bitva o udržení se Slováckem byli na programu posledního letošního dorosteneckého turnaje.

Bulldogs – FRC 10:0

Buldoci nám po celý zápas skoro nepůjčili míček, nehráli sice tak rychle jako naši severomoravští soupeři, ale o to účelněji a skoro nechybovali. V první třetině nás zachránila několikrát tyčka, ale přesto jsme ji prohráli rozdílem tří branek. To jsme také ještě zvládali s vypětím všech sil obsazovat soupeřovy hráče. Góly padly po našich individuálních chybách, které dokázal soupeř potrestat. Ve druhé části hry skončily v naší síti ještě další dvě skákavé střely z dálky a už nebylo vůbec o co hrát. Soupeř pak přidal ještě pět dalších gólů, což znamenalo opravdový debakl. Navíc jsme poprvé v sezóně nedokázali vstřelit ani branku a šancí měli opravdu poskrovnu. Pokaždé, když jsme na pár chvil získali míček, tak následovala jeho brzká ztráta a zase hráli jen Buldoci. Prostě jiná liga.

Sestava a statistiky:

Petr (0+0) - Burčák (0+0), Káďa (0+0), Tuleň (0+0), Lacda (0+0) – Béďa (0+0), Captain (0+0), Toňula (0+0), Franta (0+0), Hronoss (0+0), Laďa (0+0)

 

FRC –  SFK Slovácko 7:5

Do druhého utkání jsme zúžili sestavu a proti soupeři, který nastoupil pouze v sedmi lidech, jsme chtěli vytvořit hned zpočátku tlak. Náš soused v tabulce dostal v prvním zápase taky pořádný příděl branek a tak se čekalo, kdo se líp z prohry otřepe.  A nemuselo se čekat dlouho. První střela znamenala gól v naší síti. Byli jsme sice téměř stále u míčku, ale nehráli vůbec dobře. Můžeme tak být vděční LACDOVI, který se po sóle téměř od vlastní brány, TREFIL přesně do vinglu soupeřovy brány.

Druhá část hry připomínala zpočátku zlý sen, Captain o den později správně konstatoval, že Hodonín hrál špatně a my ještě hůř, sice se stále tlačíme na půli soupeře, ale jsme příliš pomalí a nedůrazní. Střelba je absolutně žalostná. Zato Slovácko podniká nepříjemné výpady do naší obrany, pálí bez zbytečné přípravy a získává tak třígolový náskok. V této době nevíme, co hrát. Už to vypadá na ručník, který se už v minulém vzájemném utkání v Olomouci hledal postupně na obou lavičkách, ale LACDA říká, že to ještě zkusíme. MyaMy už neříkáme vůbec nic, i když jsme předtím hodně křičeli.  Začala 11. minuta,

chtělo by to aspoň jeden gól to konce třetiny, abychom se trochu zvetili, ale daří  se nám nevídaná odveta za Olomouc. Nejdříve se po Captainově přiťuknutí z volného úderu po několikanásobné teči soupeře prosazuje zblízka šťastně Franta a po osmnácti vteřinách se trefuje pod víko neuvěřitelnou ranou Toníček. Za dalších sedm vteřin dostáváme výhodu přesilovky, kterou po 15 sekundách využívá po spolupráci s Captainem Béďa. To všechno se seběhlo díky naší zvýšené aktivitě a konečně důraznému pressinku během pouhých 40 sekund a psychická výhoda byla rázem na naší straně.

Do třetí části hry jsme nastoupili se stejným zaujetím jako jsme skončili ve druhé a chtěli zvrat dokonat. Vedoucí branku dokopal za záda soupeřova golmana v přesilovce Hronoss a pak se trefil ještě Captain. Jenže jsme dobře věděli, že dvougólový náskok nic neřeší a do konce zbývalo ještě pořád dost času. Soupeř začal uplatňovat fyzicky náročnou, ale účinnou taktiku individuálních průniků přes celé hřiště a to mu vyneslo kontaktní gól. V nervozním závěru už ale neměl na zvrat dost sil, zvláště když přidal Captain náš sedmý gól.

Sestava a statistiky:

Kapu (0+0) - Burčák (0+0), Tuleň (0+0), Lacda (1+2) – Béďa (1+2), Captain (2+3), Toňula (1+0), Franta (1+0), Hronoss (1+0)

 

Soutěž je v polovině a je jasné, že na první čtyřku nemáme. Ta hraje skutečný florbal a my se můžeme jen učit. V některých úsecích zápasů jsme jim sice téměř rovnocenným soupeřem, ale stačí drobné zakolísání, těch produkujeme přespříliš a utkání je rozhodnuto. Zbytek týmů už jsme o nějaké body připravili, takže cíl pro zbytek sezóny je jasný. Pokusit se o překvapení a získat body také z některým z favoritů, to by znamenalo, že jsme se z proher dokázali poučit a udržet nejhůře sedmé, čili nesestupové místo, což znamená neztrácet se sousedy v tabulce.

Žádné komentáře
 
Vítejte na stránkách FRC Mikulov