FRC Mikulov

Oficiální stránky mikulovského florbalového klubu

Důležité

Zase nic moc

Muži i tentokrát dorazili ve skromném počtu, a kdyby nebylo dorostenců, tak by museli odehrát celé dva zápasy bez střídání. Proti stejným soupeřům jako před Vánocemi získali i stejný počet bodů – jeden.

Lanžhot se neukázal v nejlepší pohodě, ale na nás to stačilo. Úvod zápasu poznamenaly naše hrubé obranné chyby a bylo to 0:2. I my jsme se dostávali do šancí, ale nedokázali je jako obvykle využít. Když v půli zápasu přibyl na naše konto další gól, tak bylo v zásadě rozhodnuto. Tomáš sice do přestávky snížil, ale nástup do poslední části hry patřil opět soupeři a poté už se výsledek měnil jen kosmeticky na konečných 2:5.

Pavel (0+0) – Calda (0+0), Lukáš (0+2), My (0+0) – Ťulík (0+0), Žova (0+0), Azajk (0+0), My (0+0), Tomáš (2+0), Jura (0+0)

Do druhého zápasu s tabulkově sousedními Bílovicemi jsme udělali několik změn v sestavě. Tuleň šel, tak jak Gajan předpověděl, na beka a mohla tak vzniknout podle našeho názoru nejstarší útočná trojice všech dob, která si rychle našla i své označení „O 106“. Tato značka neznamená toliko rychlost a dynamičnost předváděné hry, ale je také součtem věku členů zmíněné formace. Staříci se soustředili na utahání soupeře a z toho těžila další trojka (věkový součet 57), která se tak díky tomu velmi rychle dostávala ke střelbě gólů. Takto jsme získali vedení 3:1, ale jak je naším dobrým zvykem umožnili jsme soupeři výsledek otočit na 3:5 a hrozila nám další blamáž. I Bílovičtí ale mysleli, že už je hotovo, a když se podařilo Azajkovi zkompletovat první hattrick kariéry, byl to signál k našemu závěrečnému náporu. Důchoďáci pochopili, že nejen obětavá defenziva, ale i nebezpečný útok, byli v dřevních dobách mikulovského florbalu, naší velkou zbraní a po kombinaci na jeden dotek bylo vyrovnáno. Od toho okamžiku jsme vládli na hřišti opět my a nezbrzdil nás ani Žovův krosček, za který dostal dvě minuty nepodmíněně. Mladíci sehráli oslabení snad ještě lépe jak hru v pěti a ve vzduchu visel vítězný gól. I přes veškerou snahu nám nebylo dopřáno…

Pavel (0+0) – Calda (0+0), Lukáš (0+0), Ťulík (0+0) –  Žova (0+0), Azajk (3+0), Tomáš (1+3), My (1+0), Jura (0+0), My (0+1)

I přes veškerou snahu a bojovnost je jisté, že krize mužského florbalu v Mikulově pokračuje. Přesto věříme, že do konce sezóny naše nelichotivé postavení v tabulce vylepšíme.