FRC Mikulov

Oficiální stránky mikulovského florbalového klubu

Důležité

Úspěšný vstup do sezóny

Jedovnická sportovní hala se v sobotu stala dějištěm úvodních kol 2.ligy dorostenců ve florbalu. Na naše hráče čekali, ještě loni prvoligoví, SPA Gullivers Sokol Brno I a ve druhém zápase rezerva Bulldogs Brno. Cílem našeho týmu bylo navázat na solidní výkony ze závěru loňského ročníku a výkonnostní vzestup potvrdit také ziskem bodů.

Jedovnická sportovní hala se v sobotu stala dějištěm úvodních kol 2.ligy dorostenců ve florbalu. Na naše hráče čekali, ještě loni prvoligoví, SPA Gullivers Sokol Brno I a ve druhém zápase rezerva Bulldogs Brno. Našim cílem týmu bylo navázat na solidní výkony ze závěru loňského ročníku a výkonnostní vzestup potvrdit také ziskem bodů.

Vstup do prvního utkání byl pro nás mimořádně vydařený. V průběhu úvodních deseti minut naši hráči takřka nepustili SPA k míči, svou převahu dokázali přetavit ve vedení 6:0 a o osudu zápasu bylo rozhodnuto. Nejaktivněji si počínal Roman Trávníček, který měl od trenéra slíbený oběd, pokud se mu podaří získat 7 kanadských bodů. I když se později dokázal gólově prosadit i soupeř a po první třetině jsme vedli už „jen“ 6:2, nepřipustili naši hráči výsledkové komplikace, náskok jsme kontrolovali a zvítězili 12:4. Potěšitelné bylo zejména to, že všech osm hráčů v poli si v průběhu zápasu zapsalo do kanadského bodování alespoň jeden bod.

Proti Buldokům, kteří ve svém prvním utkání deklasovali Hattrick Brno 10:1 a potvrdili tak pozici favorita soutěže, jsme se tak mohli postavit už s vědomím splněného cíle. Do zápasu, hraného ve strhujícím tempu, nastoupili naši hráči s posíleným sebevědomím a hlavně maximálně soustředěni. V první, zcela vyrovnané, třetině se skvělými zákroky prezentovali zejména oba brankáři. Přesto jsme se jedenkrát radovali my. Pavel Gajan z volného úderu přiklepl míček Romanovi Trávníčkovi a ten rozvlnil síť soupeřovy brány. Ve druhé části hry se Buldokům sice podařilo skóre srovnat, nepovedlo se nám totiž dostat míč, který poskakoval před naší bránou do bezpečné vzdálenosti a jeden z obránců soupeře nechytatelnou střelou nedal Radimovi Kapustovi šanci. Ani inkasovaná branka však neznamenala obrat v zápase, naopak jsme stále jasněji dominovali a ještě do přestávky strhli opět vedení na svou stranu, když se prosadil Honza Tudík. Ani v poslední třetině se obraz hry nezměnil. Hrálo se převážně na polovině Buldoků, kteří ale stále hrozili hlavně z nebezpečných brejků. Branku se jim však díky disciplinované hře našeho týmu vstřelit nepodařilo. Naopak v závěru zápasu jsme pečetili vítězství dvěma góly. Skóroval opět Honza Tudík a svůj výborný výkon vyšperkoval poslední brankou Pavel Gajan.

Trenéry potěšil individuální výkon všech hráčů bez výjimky. Zejména ve druhém zápase se představil ve skvělém světle nejdůležitější článek našeho týmu brankář Kapusta. Získali jsme tak prvních šest bodů do tabulky, což se žádnému dalšímu týmu nepodařilo a v dalších kolech tak budeme muset přijmout nevděčnou roli favorita. Doufejme, že sobotní výkon dokážeme zopakovat nebo ještě zlepšit. Sezóna bude náročná, hned příští sobotu se většina hráčů týmu připojí k družstvu mužů a nastoupí k prvnímu turnaji jejich soutěže.

13. října pokračuje soutěž dorostenců dalšími koly v Pohořelicích, kde Mikulov změří své síly s Bučovicemi a Hattrickem Brno FbŠ. Tento turnaj pořádáme.

Výsledky a statistiky utkání podle oficiálního zápisu.

FRC Mikulov – SPA Gullivers Sokol Brno I 12 : 4

Radim Kapusta (0+0) – Radek Burcin (0+2), Pavel Hron (0+1), Lukáš Hrubý (0+1) – Roman Trávníček (4+2), Jan Tudík (1+1), Pavel Gajan (2+2), Tomáš Větrovský (2+1), Tomáš Častulík (3+0)

Bulldogs Brno B – FRC Mikulov 1 : 4