FRC Mikulov

Oficiální stránky mikulovského florbalového klubu

Důležité

Trápení

V neděli jsme pořádali první turnaj mužů. Měli jsme vysoké ambice, ale realita byla diametrálně odlišná.

FRC Mikulov – TJ Sokol Brno Židenice B 2:2

Byl to vyrovnaný boj, ve kterém nám při naší neschopnosti vstřelit víc než jednu branku daroval bod v samém závěru soupeř vlastním gólem ve své přesilovce.

Nezačali jsme dobře a inkasovali jako první, Lacda a Azajk si nepřebrali hráče a Petr v bráně neměl šanci. Trochu pro soupeře šťastný biliár před naší bránou ve druhé třetině znamenal navýšení náskoku Židenic na dvě branky. Kontaktní gól brzy naštěstí vstřelil Kuba, když si vyjel zpoza branky a zavěsil. Soupeřovu branku jsme však až do konce utkání dobývali marně. Někdy jsme zbytečně volili střelu místo přihrávky a jindy to bylo zas naopak. Navíc v nervózním závěru zápasu neudržel nervy na uzdě Captain a dohrávali jsme v oslabení. K úžasu všech zúčastněných si kapitán Židenic dal nikým neatakován vlastní branku.

Sestava a statistiky: Petr(0+0) - Dochtor(0+0), Lacda(0+0), Azajk(0+0) - Hamot(0+0), Kuba(1+0), Zjindřich(0+0), Captain(0+0), Lukáš(0+0), Tuleň(0+0),

TJ Sokol Lanžhot B – FRC Mikulov 5:1

V zápase jsme neustále bušili do zformované lanžhotské obrany a naše stereotypní hra neměla příliš šancí na úspěch. Soupeř disponoval střelci, kteří našli pohodu v předchozím zápase s MZLU a my ji naopak hledali marně. Brzy jsme museli dotahovat, nekrytý hráč soupeře otřel svou střelu o Dochtorovu nohu a míček zapadl poprvé do naší brány. V desáté minutě se poprvé a taky naposled vydařil presink trojici Hamot, Zjindřich a Kuba a posledně jmenovaný dopravil Zjindřichovu střelu do lanžhotské sítě. Ještě do přestávky se ale Lacda zbytečně zúčastnil pseudosouboje na půli hřiště, chyběl pak vzadu a bylo to 1:2. A to jsme pak ještě trnuli při jeho a Azajkových kiksech v rozehrávce. Jednou nás zachránil Petr a podruhé se netrefil protihráč mezi tyče. Ani Tuleň na druhé straně hřiště nenašel volné místo v postoji dobře chytajícího golmana Lanžhota.

Hra ve druhé části se odbývala převážně na půli soupeře, ale byli jsme neškodní. Navíc jsme sami zahušťovali už tak přeplněný prostor jejich velkého brankoviště. Z našeho tlaku vyplývala možnost brejků Lanžhota a ten jich důkladně využíval. Suma sumárum – míček držíme my, góly dává soupeř a hned dva, poslední tři vteřiny před koncem třetiny.

Do třetí části jsme se pokusili přeskupit a zúžit sestavu. Náš tlak ještě narostl, ale chyběla invence a klid v zakončení. Nemohli jsme se tedy divit, že lanžhotští zatloukli ještě jeden hřebíček do naší rakve.

Sestava a statistiky: Petr(0+0) od 30:00 Kapu (0+0) - Dochtor(0+0), Lacda(0+0), Azajk(0+0) - Hamot(0+0), Kuba(1+0), Zjindřich(0+1), Captain(0+0), Lukáš(0+0), Tuleň(0+0)

V úvodu sezóny tak musíme řešit stejný problém jako loni a tím je naše nízká produktivita. Co je nám platné, když držíme podstatnou část zápasu míček na svých holích, když veškerá naše aktivita končí v rozích za brankou soupeře, případně v chumlu hráčů před ní. Navíc se ještě nebývale znásobil počet nevynucených chyb v obranné činnosti a ty budou ve vyrovnaných utkáních rozhodovat.

Další poznámka nesouvisí přímo s hrou v obou víkendových turnajích, ale neodpustíme si ji. Už nehodláme sami uklízet bordel v šatnách soupeřů, notabene v naší. Pomozte – ve všem. Při organizaci turnajů, vedení tréninků mládeže i ve vlastním tréninku. Nenuťte nás na vás řvát a když už přijdete na trénink buďte tam včas a připravení ho odmakat. Když tam nechcete nebo nemůžete jít, omluvte se předem.