FRC Mikulov

Oficiální stránky mikulovského florbalového klubu

Důležité

Šest bodů z Hodonína

V sobotu jsme hráli v Hodoníně proti zjevně posílenému a dobře namotivovanému domácímu týmu a brněnským Buldokům.

Před zraky svých fanoušků nám byli mladíci z Hodonína vyrovnaným soupeřem. Vzhledem k nepřítomnosti delegovaných rozhodčích se ujala vedení zápasu, po dohodě s naším realizačním týmem, ikona jihomoravského florbalu a také trenér domácích, pan Lahvička. Slíbil že: „Budem to pískať korektne, pokial to zvládnem“. Přesto jsme se trochu obávali, že nás šmikne. Do hry byli zapojeni všichni přítomní hráči, proti minulému turnaji jsme museli oželet Frantu s Petrem. Franta dal přednost fotbalu a Petr nemocnici s podezřením na salmonelózu. Dnes již víme, že se nepotvrdila a rekonvalescenta tímto zdravíme. Do sestavy se vrátil Tomáš Větrovský, protože v Březí a blízkém okolí už nejsou žádné hrozny.

Úvod utkání naznačil, že Hodonín nemíní prodat svou kůži lacino. Na agresivní a rychlou hru soupeře jsme dlouho hledali recept. Až v závěru třetiny dvojice Pavel – Béďa přelstila obranu soupeře a získali jsme vedení. To se jim povedlo ještě jednou, tentokrát v úvodu druhé části hry, a kdybychom dříve připojili další gól, mohli jsme možná dohrávat zápas klidněji. Jenže místo toho soupeř snížil. Naštěstí se poprvé v sezóně prosadil po nepříliš podařené rozehrávce volného úderu Burčák. Po ukázkové křížné přihrávce Hronosse už nebyl pro Honzu problém dopravit míček do soupeřovi sítě a když si roli asistenta a střelce prohodili Pavel s Béďou, vedli jsme už 5:1. Mottem třetí třetiny pak byla snaha o ušetření co největšího množství sil na další zápas, ve kterém nás čekali odpočatí Buldoci toužící po odvetě za jedovnickou prohru z minulého měsíce. Možná také proto soupeř poslední třetinu vyhrál 2:1.

I přes dobrý herní projev nás tento zápas stál dost drahocenných sil. Naštěstí arbitr Lahvička zvládl utkání s nonšalancí sobě vlastní a to i za přispění hráčů obou mužstev. Díky tomu se na hřišti hrál skutečně florbal.

Sestava a statistika

Radim Kapusta (0+0) – Radek Burcin (1+0), Jakub Caletka (0+0), Lukáš Hrubý (0+0), Antonín Sláma (0+1) – Roman Trávníček (3+1), Pavel Gajan (1+2), Tomáš Častulík (0+0), Jan Tudík (1+1), Tomáš Větrovský (0+1), Pavel Hron (0+0)

Po krátké přestávce, vyplněné konzumací lehce stravitelných a hodně kalorických jídel a nápojů, jsme nastoupili k zápasu s Bulldogs Brno B. Z taktických důvodů zůstali tentokrát na lavičce Calda s Toňulou. Naší hlavní snahou bylo udržet vysoké tempo hry co nečastějším střídání co nejmenšího počtu hráčů až do jejich úplného bezvědomí. To se také v několika případech málem vyplnilo. Možná i díky iontovým nápojům, které opět zabrali, jsme odrazili úvodní nápor Buldoků. Bohužel ve chvíli, kdy jsme pomalu získávali půdu pod nohama, přišla rána v podobě vedoucího gólu Buldoků. A toho jsme se MY obávali. Ještě před první sirénou se nám však podařilo strhnout vedení na svou stranu. V pravý čas se totiž střelecky prosadili hráči našich zadních řad. Nejdřív dokázal svou střeleckou smůlu prolomit Lukáš, který konečně úspěšně zakončil jeden ze svých oblíbených průniků do zformované obrany a pak přidal vedoucí gól obrovskou šupou pod víko soupeřovy brány Burčák. Na protější stranu hřiště tak naši hráči mohli odklopýtat s jednobrankovým náskokem.

Úvod druhé třetiny se pak stal festivalem našich neproměněných příležitostí. Hráč Ťulík by pravděpodobně nedokázal trefit ani stodolu. Podobně úspěšný a to hned několikanásobně byl i další Tomáš v našem výběru, tentokrát Větrovský. Ve skrytu duše jsme doufali, že jejich chvíle teprve přijdou. Další ranou pro nás byl vyrovnávací gól na 2:2 a k dovršení všeho jsme se ještě museli bránit přesilovce za házenkářský zákrok našeho kapitána. Akcie našeho týmu se v té době, alespoň v krví podlitých očích vedení, blížily k nule. Přesilovka však pro Buldoky místo kýženého vedení znamenala studenou sprchu. Od této chvíle pracoval sice náš stroj v anaerobním režimu (to jako bez O2), ale o to spolehlivěji. Díky aktivnímu presinku na hranici sebeobětování ukořistil Tomáš Větrovský míček a k překvapení všech zúčastněných nechytatelně zavěsil. Přesilovka však pokračovala. Šokovaní Buldoci se ale neprosadili a naopak prakticky s návratem Pavla do hry předvedl ukázku vytříbené techniky, přehledu a nasazení Béďa. V hloubi zachytil svým malým tělem dělovku soupeře, ani nepíp a vyrazil nejkratší cestou k soupeřově bráně. Ke zpracování odraženého míče neváhal použít takřka všech údů svého těla. Po nabrání 1. kosmické rychlosti si krutě pohrál se soupeřovým obráncem, jehož dolní končetiny možná ještě dodnes nesou známky otoků na kotnících a následném zasukování, které bylo přímým důsledkem jesliček, jež mu Béďa nasadil. Možná ještě hůře na tom bude brankář, který sice neutrpěl žádnou fyzickou újmu, ale po brilantním dloubáčku z Béďovi hole plnil pouze roli statisty. Gestem zmaru pak bylo jeho několik úderů do podlahy hodonínské haly, po kterých už mohl pouze vytáhnout míč ze své brány. Suma sumárum, při vší úctě k nezpochybnitelné kvalitě soupeře, Béďa jednoho zhmoždil a oba také znemožnil. V závěru druhé třetiny se Pavel opět poroučel na trestnou lavici, zřejmě v domnění, že jen v oslabení jsme schopni přidat další branku. Zázraky se ovšem dějí jen jednou za čas.

Jestliže fyzický stav našich hráčů byl po skončení první třetiny alarmující, pak druhá přestávka pro mnohé znamenala vysvobození před smrtí z vyčerpání. Trenéři také začali zvažovat nasazení odpočatých hráčů.

Po poslední pauze se Buldoci ještě jednou pokusili o zvrat ve vývoji zápasu. Oslabení jsme sice dohráli úspěšně, ale ve 4. minutě už to bylo zase jen o jeden gól. Z regeneračních důvodů jsme si vzali oddechový čas, a Dochtor šel šmírovat za střídačku soupeře, odkud přinesl cenné informace, které nám ovšem sdělil až po skončení zápasu. Podle slov trenéra Buldoků, který byl mimochodem před několika málo dny jmenován trenérem jejich extraligového áčka: „Vy …, ve středu mají všechno oni…ne že budete útočit, oni se jen na chvíli zatáhli  a pak na vás zase vlítnou“ se dalo po zápase usuzovat, že jsme svou fyzickou devastaci dokázali zdárně kamuflovat.

Takticky vyzrálým výkonem jsme střelce Buldoků drželi v uctivé vzdálenosti od Kapuovi brány a když kapitán Pavel Gajan prostřelil nečekanou bekhandovkou vše co mu stálo v cestě, bylo o osudu zápasu rozhodnuto.

Radim Kapusta (0+0) – Radek Burcin (1+0), Lukáš Hrubý (1+0), Pavel Hron (0+0) – Roman Trávníček (1+0), Pavel Gajan (1+0), Tomáš Častulík (0+1), Jan Tudík (0+1), Tomáš Větrovský (1+0)

I přes jisté množství nepřehlédnutelných chyb se ukázalo, že náš tým má ve všech herních činnostech solidní kvalitu. Obdivuhodné jsou pak především morálně-volní vlastnosti hráčů našeho týmu a jejich velmi dobrá fyzická připravenost. Dalším kladem je také obětavost a týmový projev družstva. Také proto máme po tomto kole v čele tabulky pětigólový náskok.

K serioznímu hodnocení jednotlivých hráčů se dostaneme později, v listopadu dorost nehraje, ale soutěž probíhá a velice pravděpodobně nás Buldoci z první příčky sesadí. Doufejme, že po kvalitním tréninku se na první místo v tabulce před Vánoci vrátíme.

Dalším pozitivním signálem pro vedení našeho klubu se stalo, při problémech s rozhodčími na tomto turnaji, vystoupení našich mladých sudích Pavla a Burčáka, kteří si vydělali své první peníze za s přehledem odpískaný duel Bučovic s Hattrickem.