FRC Mikulov

Oficiální stránky mikulovského florbalového klubu

Důležité

Sedm statečných přivezlo bod

V Dubňanech se mužům podařilo vyrovnat historický rekord našeho klubu v nízkém počtu hráčů na soupisce při soutěžním utkání. Přesto získali bod s Bílovicemi a sérii zápasů bez podpory dorostenců uzavřeli prohrou s Lanžhotem.

Nově přídán Kubův komentář.

Mikulov – Velké Bílovice         4 : 4

První zápas proti Velkým Bílovicím jsme začali ve stejném duchu jako předchozí dva, netrvalo dlouho a vedli jsme 2:0, soupeře jsme jasně přehrávali až do doby, kdy přišla, vinou naší chyby, kontaktní branka soupeře a zanedlouho na to vyrovnávací gól. To jsme si vybrali slabší chvilku, vzali jsme si oddechový čas a vrátili se ke své hře. Ta přinášela ovoce v podobě našich šancí a následně gólu na 3:2. Ovšem i v tomto zápase byla naším největším soupeřem únava a z toho pramenící naše trestuhodné chyby, které soupeř trestal gólem, a proto byl za nedlouho stav opět vyrovnaný 3:3. V poslední třetině jsme pokračovali mírným náporem, šance se ovšem střídaly na obou stranách, ty soupeřovy likvidoval dobrými zákroky náš brankář. Nedlouho po začátku poslední části jsme opět vedli - 4:3. I přes ubývající síly ke konci zápasu jsme si vedení drželi, jenže pak po jedné z nenápadných šancí soupeře došlo k vyrovnání stavu na 4:4. Tento stav vydržel až dokonce zápasu.

Pavel (0+0) – Žova (1+1), Kuba (0+2), Dochtor (0+1), Gejza (1+0), Azajk (1+0), Jura (1+0)

Lanžhot – Mikulov       8 : 4

Druhý soupeř byl o poznání kvalitnější i díky posilám z "A" týmu. A podle toho vypadaly i první minuty, soupeř nás zatlačil a po chvilce byl stav už 2:0 v náš neprospěch. Zbraně jsme ovšem nesložili a bojovali dál, obraz hry se změnil a šance jsme si vytvářeli i my, během dalších několika minut jsme nastříleli tři tyčky, ale tyto i další šance zůstaly bez gólového efektu. V závěru jsme ještě inkasovali třetí branku a tak druhá třetina začínala za stavu 3:0. Po přestávce pokračoval vyrovnaný zápas, i když skóre tomu nenapovídalo. To se ovšem brzy změnilo a my dvěma brankami zdramatizovali zápas - 3:2. To soupeře znatelně zaskočilo a my jsme z toho těžili převahou, o kterou jsme se ovšem připravili další individuální chybou, a tudíž bylo skóre po druhé třetině 4:2. V poslední části se na nás začal projevovat úbytek sil, a proto přicházely naše chyby, po kterých nás mnohokrát podržel brankař, ovšem ani to nám nepomohlo a soupeř dokázal vstřelit celkem čtyři branky. My už jsme zvládali jen korigovat a tak po šesti brankách v poslední třetině skončil zápas 8:4.