FRC Mikulov

Oficiální stránky mikulovského florbalového klubu

Důležité

První výhra

Další dorostenecká utkání se konala až v Ostravě, kam jsme se přepravili s jednodenním předstihem už v sobotu. Po večerní exkurzi na Stodolní a více či méně vydatném spánku nás čekala první letošní odveta s v té době druhým týmem tabulky ze Zábřehu a celkem z Lichnova.

FRC Mikulov – TJ Sokol Ostrava Zábřeh 4:5

Soupeř v průběhu zápasu potvrzoval své postavení v tabulce zejména hrou dopředu. Jeho rychlí útočníci nám zle zatápěli a prakticky celý zápas jsme měli starosti s jejich zabíháním za naši obranu. Pokud se nám ale podařilo usadit se aspoň na chviličku na půli ostravského týmu, tak bylo vidět, že ani jeho obrana není nejkompaktnější. Dostali jsme se dokonce do vedení, když premiérovou trefu v letošním ročníku soutěže zaznamenal Tuleň, který pohotově doklepl míč do sítě po naší odražené střele, ale o pár vteřin později bylo vyrovnáno. Útočník soupeře vyjel zpoza brány a na hranici brankoviště střelou po zemi překonal Kapua. Ještě do přestávky šli ostravští po nechytatelné střele do vedení.

Vstup do druhé části hry se však vydařil nám.  Béďa zpoza brány uviděl volného Captaina a ten vyrovnal. O pár chvil později se opřel do své životní střely „mezi kruhy“ Toníček a soupeř musel dotahovat. Zejména díky výtečně chytajícímu Kapuovi jsme dlouho odolávali, ale ani jeho nadstandardní výkon nás neochránil od dalších branek. První padla po střele z půlky, při které měl zakrytý výhled a ke druhé pomohl soupeři nedůraz Kádi u naší brány.

Do zápasu jsme se dostali po kuriózní brance Bédi, který hlavou a podle názoru rozhodčích nevědomky, prodloužil Burčákovo nahození do soupeřovy svatyně. To už běžela první minuta poslední části hry. Logicky přišel další tlak soupeře, Kapu ale chytal jak z partesu a zbytek střel létal těsně vedle. Situaci nám ztížilo Burčákovo vyloučení, ale odolali jsme. Rozhodující branku jsme dostali po vyšachování naší obrany bombou do vinglu sedm minut před koncem. Ještě nám svitla jiskřička naděje na vyrovnání při soupeřově oslabení, ale Tuleň sám před bránou nejprve napálil míček do gólmana a o chvíli později rozezvučel tyč jeho brány, a i když se dušoval, že to byla branka, tak mu to nikdo, včetně rozhodčích, neuvěřil. O možnost závěrečného tlaku jsme přišli díky dalšímu Burčákovu vyloučení a prohráli nejtěsnějším rozdílem.

Sestava a statistika: Kapu (0+0) – Burčák (0+1), Lacda (0+0), Káďa (0+0) – Béďa ( 1+1), Captain (1+1), Tuleň (1+0), Toňula (1+0)

FBC Orel Lichnov – FRC Mikulov 6:7

Soupeř se prezentoval podobnou hrou jako Zábřeh, ale tentokrát jsme byli na jeho aktivitu trošičku připravenější a opět se nám vydařil vstup do zápasu. Béďa vynechal jednu kličku a místo ní vystřelil, což znamenalo gól. Chvíli na to udělal svou jedinou ostravskou herní chybu při výhozu Kapu a bylo vyrovnáno. Hrálo se nahoru dolů a čekalo na branku, oba brankáři měli dostatek práce. Při nepovedeném střídání soupeře využil zaváhání v jeho rozehrávce Captain a zase jsme vedli. Pak nechytatelným backhandem zavěsil druhou životní trefou Toníček, ale radost mu neuznáním branky pro vysokou hůl zkazili rozhodčí. Během pár minut bylo zase všechno naopak, rychlé brejky přes Káďu se nám staly osudnými. Vyrovnal Béďa po Captainově přihrávce přes celé hřiště, ale po chvíli si zopakoval svůj kousek se hrou hlavou, přesvědčen o tom, že bude vyloučen, přestal hrát a protože se to všechno stalo na půli hřiště, měl to soupeř s přechodem k naší bráně trošičku jednodušší a náležitě toho využil.

Před druhou třetinou jsme tak neměli co ztratit a počítali, že ještě nějaké góly padnou. To se taky stalo, ze skrumáže na naší půli se míček odrazil k nejbližšímu hráči Lichnova a ten ve spolupráci se svým v zápase nejproduktivnějším spoluhráčem (5+0) zvýšil náskok Lichnova na dvougólový. Na rozdíl jedné branky nás dotáhla osvědčeným způsobem dvojice Captain-Tuleň, kterému se nadvakrát podařilo dostat za záda golmana soupeře dlouhý pas. Když o chvíli později nastřelil Béďa tyčku potvrdilo se známé pravidlo nedáš-dostaneš a Kapu lovil míček ze své sítě. Kontaktní gól pak přece jen zařídil po štrykované Béďa a naše manko bylo zase jednobrankové. Bohužel jsme ve druhé části hráli také dvakrát v oslabení (8:50 – Captain červené oči, pak Káďa opakované přestupky), sice jsme se ubránili, ale přišli o spoustu sil.

Před třetí třetinou jsme si mohli opět říct to, co po první části hry. Captaina jsme stáhli mezi obránce a naordinovali mužstvu mnohokrát osvědčenou taktiku.  Béďa nesobecky nechal vyniknout potřetí v tento den Toníčka, který po jeho přihrávce napálil míč do branky a bylo vyrovnáno. Do konce zbývala ještě spousta času, ale už se začínalo opravdu jiskřit. Hořelo to před oběma bránami a tepová frekvence trenérů obou mužstev nabírala závratnou výši. Soupeř se ale nemohl prosadit, bránil mu v tom Kapu a taky vlastní nedisciplinovanost. S nabídnutými přesilovkami jsme naložili prabídně, už bylo vidět, že meleme z posledního. Ale i bod by byl v naší situaci malým vítězstvím. Soupeř se navíc cítil poškozen výroky sudích. Jenže to by na hřišti nemohli být Captain s Béďou. Dlouhá přihrávka a střela k tyči rozhodla o naší výhře.

Podařilo se nám tedy urvat první vítězství. Ve skromném počtu se hráči vydali takřka ze všech sil a podržel nás Kapu. Učíme se hrát efektivně a náznaky, že by se to mohlo začít dařit, byly už místy vidět. I v zápase se Zábřehem, který dokázal porazit i Znojmo a dostal se do čela tabulky, jsme byli lepší než v prvním vzájemném měření sil před dvěma měsíci.

Závěrem je třeba dodat, že jsme taky mohli mít prd a jet s ostudou domů. Kapu totiž pár minut před zápasem zjistil, že nechal doma masku. Děkujeme tímto za sportovní gesto náhradním brankařům ze Zábřehu a ze Znojma, kteří nám zapůjčili chybějící část výstroje.
Poslední komentáře
18.11.2008 21:31:11: Víš Lacdo, ty zápasy nejsou vůbec nudné, na každé straně kromě gólů hromady šancí a kiksů, kdybychom...
18.11.2008 19:28:25: BUDU ZE SEBOU MUSET ZAČÍT NĚCO DĚLAT PONĚVAČ SE O MĚ VŮBEC NEPÍŠE A TO SE MI NELÍBÍsmiley. ALE KDYŽ SE...