FRC Mikulov

Oficiální stránky mikulovského florbalového klubu

Důležité

Prohra s Valticemi, výhra nad Pavlovicemi

V Dubňanech jsme se chtěli pokusit protáhnout se do středu tabulky a to znamenalo zvítězit v obou utkáních s týmy, které okupovaly čtvrtou a pátou příčku. Jako skoro tradičně se nám zdařilo náš záměr splnit jen napůl.

Valtice – Mikulov 2:1

Začátek zápasu byl oboustranně opatrný a příležitostí ke vstřelení branky bylo na obou stranách poskrovnu. Drželi jsme sice většinu času míček na svých holích, ale málo jsme stříleli a pokud už se ke střelbě odhodlali, tak byla zpravidla nepřesná. Půl minuty před koncem první části hry jsme bohužel dovolili soupeři skórovat střelou ze střední vzdálenosti a podobný scénář se naneštěstí pro nás opakoval i v závěru druhé třetiny. Jiskřičku naděje na zvrat v zápase vykřesal 7 minut před koncem utkání David a pak se nám přece jen podařilo Valtice víc zatlačit. V závěru utkání zavěsil svým oblíbeným způsobem Tuleň, ale rozhodčí neprojevili pochopení pro jeho technický kousek a označili branku za neregulérní. Asi Tuleňovi záviděli, že to umí… Tentýž hráč pak měl červené oči, z toho důvodu putoval na trestnou lavici a tím ukončil naši početní výhodu. Už nám nepomohla ani power-play.

Sestava a statistika:

Paulie (0+0) – Dochtor (0+0), Calda (0+0), My (0+0) – Žova (0+0), Azajk (0+0), David (1+0), Tuleň (0+0), Kuba (0+0), Lukáš (0+0)

Mikulov – Pavlovice 9:4

Pavlovičtí dorazili pouze s pěti hráči do pole a tento počet pro nás bývá smrtící. Taky to podle toho ze začátku vypadalo. Do utkání jsme vkročili laxně a v šesté minutě jsme prohrávali 0:2. Naštěstí brzy načal svůj střelecký koncert Lukáš a bylo zase o co hrát. Soupeři jsme však po špatné rozehrávce nabídli další zvýšení náskoku a to v tu chvíli hrál pouze ve čtyřech, když jeden z jeho hráčů odešel pro náhradní hůl do šatny. Tuleň ale rychle snížil, tentokrát provedl fintu tak ukázkově, že si ani nejzávistivější sudí nemohl dovolit gól neuznat. Posléze ještě nezaváhal před brankou Lukáš a bylo vyrovnáno.

Druhá třetina už probíhala ve znamení našeho stálého tlaku, ale byli jsme podobně bezzubí jako s Valticemi. Po skrumáži před naší brankou se navíc nejlépe orientoval hráč soupeře a zase jsme prohrávali.

Třetí třetina přinesla stejný obraz hry, náš tlak tak znamenal příležitost k brejkům soupeře, ale Paulie dokázal tutovky pavlovickým střelcům zlikvidovat. Lukáš dovršil svůj hattrick a když Azajk nastřelil z rohu hřiště brankáře a míček doputoval do pavlovické branky, tak to byl rázem soupeř, který musel tvořit hru. A to byla voda na náš mlýn. Během posledních dvou minut jsme přidali další čtyři góly a ukončili třetinu pro nás nevídaným poměrem 6:0.