FRC Mikulov

Oficiální stránky mikulovského florbalového klubu

Důležité

Potvrzení pozice

Dorostenci takřka v kompletní sestavě a zbrusu nových dresech nastoupili k dalším utkáním, ve kterých měli potvrdit své výsadní postavení v tabulce.

Gullivers podali proti nám zatím nejlepší ze svých výkonů, ale ani to jim nestačilo k bodovému zisku. V úvodu utkání byla hra velice vyrovnaná, ale z minima našich šancí se urodilo maximum gólů. Výsledkem bylo vedení 3:0. Pak se po zásluze dočkal i soupeř a proto jsme byli rádi, že nám vrátil třígólový náskok ještě před první přestávkou, tvrdou a dobře mířenou střelou z dálky, Captain.

Druhá třetina byla ve znamení silové hry, soupeř nám neumožňoval dobrým přistupováním rozvinout kombinaci a taky jsme se potýkali s vlastními nepřesnostmi. Na druhý gól soupeře, který padl hned na začátku této třetiny, jsme dokázali odpovědět až v závěru této části hry a definitivně se tak vyhnuli zvratu v utkání.

Ve třetí třetině už jsme komplikace nepřipustili a tak se do hry mohli zapojit i do té doby nehrající Lacda a Toňula. Kapu si navíc připsal premiérovou asistenci při Béďově posledním a také jediném(!) dnešním gólu.

Kapu (0+1) – Lukáš (0+0), Káďa (0+1), Burčák (0+0), Lacda (0+0) – Tomáš (1+1), Honza (2+1), Hronoss (0+0), Ťulík (1+0), Béďa (1+1), Captain (2+0), Toňula (0+0)

Buldoci prohráli s Hattrickem a chtěli si na nás svou bilanci vylepšit. Taky že na nás vletěli a my jsme se nestačili divit. Prvních deset minut jsme jenom dotahovali a až Lukášův důležitý gól nám pomohl trochu se uklidnit. Už zmíněný Lukáš zachytil na naší půli nepřesnou rozehrávku soupeře, vydal se do jednoho ze svých nevyzpytatelných průniků, který tentokrát dokázal také přesně zakončit. Poslední pětiminutovka první části hry pak byla jednoznačně v naší režii. Všechny tři góly, které jsme dali, stály za komentář. Nejdřív nedal Honza šanci brankáři po rychlé otočce, pak se blýskl gólem z půlky Burčák a naše galapředstavení uzavřel Tuleň, jak jinak než, bravurním točítkem.

Do půlky zápasu ještě Ťulík dosáhl na čistý hattrick a vedení 7:2 nás asi příliš uspokojilo, takže ještě do konce druhé třetiny soupeř dvěma slepenými góly korigoval na rozdíl třech branek.

Před začátkem třetí třetiny jsme tak opět stáli před úkolem nedovolit soupeři návrat do utkání. Roli spasitele beze zbytku splnil Tomáš, který přidal další dva góly a asistenci na desátý gól z Honzovy hole. Konečný výsledek 10:5 a aspoň chvíli si zahráli zase všichni.

Po návratu z vysokohorského soustředění nebyla u některých hráčů hladina erytrocytů srovnána natolik, aby mohli dostát svému výsadnímu postavení v kanadském bodování soutěže. Tíhu odpovědnosti s úspěchem přebrali hráči, kteří zvolili jiný typ předzápasové přípravy (jako třeba Honza - celkem 4+1, kterého jsme měsíc neviděli). Tomáš zaznamenal o víkendu v součtu 12 kanadských bodů, což je bezesporu vynikající bilance a Ťulík (4+1) přesvědčil o svých jak útočných, tak i obranných schopnostech, o kterých do soboty asi ani sám nevěděl. Naopak Béďovi a Captainovi chyběla v některých momentech hry hlavně lehkost v kombinaci, na kterou jsme u nich zvyklí.