FRC Mikulov

Oficiální stránky mikulovského florbalového klubu

Důležité

"Když se daří, tak se daří"

Obě utkání dorostu v morkovické aréně se sobě podobala jako vejce vejci, jen resumé bylo v obou případech diametrálně odlišné. S Hattrickem jsme si neporadili a Gullivers smetli.
První zápas - stálý tlak, útočíme v pěti lidech, střely létají mimo bránu a co jde mezi tyče lapí gólman - mimochodem nejlepší hráč v zápase. Když už dáme gól, tak není zpravidla uznán. Co pak s tím? Nezbývá než nechat body soupeři.

Hattrick totiž v sobotu na rozdíl od nás uměl využít nabízené šance. Z minima vytěžil maximum. Už v první třetině po rychlém brejku  nechal Béďa trestuhodně "mezi kruhy" jejich střeďáka a ten se nemýlil. Nevadí, bušíme do nich dál a Lukáš vyrovnává. Musí to přece jít. Za chvíli dáváme druhý gól, Captain střílí, míček vypadává z brány ven a Béďa ho pro jistotu posílá znovu do sítě. Po chvíli ticha se ozývá nesmělý hvizd a porada rozhodčích přináší nepochopitelný verdikt - gól nebyl, nikdo nic neviděl a předtím bylo pískáno!? Asi jsme se málo radovali ... a to se nám mělo vymstít. Přesto nepanikaříme, přece není možné, aby nám tam něco nespadlo. Náš stálý tlak vede logicky k brejkovým příležitostem pro Hattrick, jednu z nich musí řešit Lukáš faulem. Cítíme, že přichází rozhodující okamžiky zápasu a tajně doufáme, že Hattrick, který bude muset v přesilové hře poprvé v utkání tvořit hru, pootevře zadní vrátka a my rozhodneme v oslabení. Na hrot se staví tragická postava utkání, ještě před čtrnácti dny nepolapitelný, Béďa. Získáváme míč, kolmý pas končí na Bedřichových patách, odráží se k nejbližšímu protihráči, ten neváhá, předá míč do tutovky spoluhráči na křídlo a je to 1:2. Řekneme si, že to ještě zkusíme,ale zkoprnělý tým dostává ještě, za frenetického jásotu přihlížejících Hodoňanů, další ránu. Zoufalá power-play přinese jen nepočítaně tyček naší brány a nakonec, dvě vteřiny před koncem, přece jen protrhne, nic neřešícím gólem, střeleckou smůlu prvního zápasu Béďa.

Sestava a statistiky:

Kapu (0+0) - Hronoss (0+0), Lukáš (1+0), Calda (0+0) - Béďa (1+0), Captain (0+1), Ťulík (0+1), Tomáš (0+0)

Pak měl následovat chutný oběd v místní vývařovně, ale nic z toho nebylo. Dva hráči, kteří měli slíbeno menu od sponzorů, se museli smířit s jídlem z vlastních zdrojů a přestávku jsme si vyplnili bloumáním po hale a okolí. Navíc jsme přemýšleli, jak se smolná prohra promítne do našeho pošramoceného sebevědomí.

Druhé ukání a stejný obraz hry. Pár zahozených šancí a trenéři upadají do mdlob. Pak přece jen plácne Béďa do míčku a je to tam. Do přestávky dáváme druhou branku, ale klidní rozhodně nejsme. Ve druhé třetině se dokonce Gullivers nastěhují na chvíli i na naši půli, ale v zakončení jsou podobně tragičtí jako my s Hattrickem. Místo toho přidáváme další dvě branky my. A to ještě Captain pohrdne trestnou jízdou. Později je dohodnuto, že příště jede Ťulík, takže se bude moci znemožnit zas někdo jiný:). Až pátý gól v poslední části hry nás definitivně uklidňuje. Soupeř se totiž úplně sesypal a tak brzy přidáváme další branky. Do hry je nasazen, netradičně do útoku, Toňule, který zatím trpělivě čekal na svou šanci. Už druhé střídání mu přináší největší ovace dne. Po nezištné přihrávce Captaina nechytatelně uklízí míček ke vzdálenější tyči soupeřovy brány. Škoda, že svůj historicky první gól neviděl přes svou bujnou kštici, mohl si ho pamatovat lépe. V té době už tým vůbec nebrání a pokouší se pomoci změnit historické tabulky i Caldovi. tomu však dnes není přáno a bude muset na první trefu čekat ještě minimálně dva týdny. Logicky jsme to my, kdo inkasuje. Dnes to už nevadí, navíc jsme My ušetřili...

Kapu (0+0) - Hronoss (1+0), Lukáš (1+1), Calda (0+0) - Béďa (4+1), Captain (0+2), Ťulík (0+1), Tomáš (1+2), Toňula (1+0)

Nemá cenu se vymlouvat na nepřízeň rozhodčích a jejich neuvěřitelná rozhodnutí, skutečně jsme si první zápas prohráli sami. Ani velká marodka (Burčák, Honza, Petr) neměla mít na výsledek vliv. Snad jsme si smůlu vybrali i napříště. V Pohořelicích hrajeme s Bučovicemi a těm máme co vracet. V utkání roku se pak rozhodne v souboji s Hodonínem, kdo bude mít po polovině soutěže trumfy v rukou. Doufáme, že do nedalekých Pohořelic najdou cestu i naši fanoušci. Budeme je totiž potřebovat.