FRC Mikulov

Oficiální stránky mikulovského florbalového klubu

Důležité

Jedovnická vítězství

Další turnaj mužů se konal v Jedovnicích, které se loni staly naší nedobytnou pevností v utkáních dorostenecké soutěže a my jsme doufali, že kouzlo této haly zůstane neporušeno a přivezeme domů plný počet bodů.

FRC Mikulov – FBC Valtice 4:3

Protože správné derby se nemůže nemůže obejít bez dramatických okamžiků plných emocí, nepochopitelných rozhodnutí sudích a závěrečného infarktového rozuzlení, rozhodl se Dochtor, že jako správný kapitán zavelí k útoku. Jenže si vybral špatnou bránu. Už v desáté sekundě  přinutil, ještě ne zcela probuzeného, Kapua k prvnímu zákroku. Aby toho nebylo málo, tak o malý okamžik později osekával útočníka soupeře, ale neublížil mu natolik, aby nám nemohl dát branku. A to jsme na ně chtěli vletět!

A pak začalo martyrium, které jsme znali už z prvního turnaje. Hra převážně před bránou Valtic, hromada našich šancí a pološancí a rychlé brejky valtických. Soupeř nezalezl tolik jako naši kamarádi z Lanžhota a navíc nám občas nabídl svoji hrubkou v rozehrávce šanci ke skórování a hlavně nebyl příliš produktivní.  Po první třetině prohráváme 0:1, nic z výše uvedeného jsme nedokázali využít.

Druhá třetina začala a obraz hry se příliš neměnil. Po jednom závarů před bránou soupeře se nakonec zblízka prosadil Captain a bylo o něco veseleji. Přesto po chvíli opět prohráváme. Béďa upadl před soupeřovou bránou a než se posbíral, nestihli jsme ubránit rychlý protiútok. Další branka už nepadla a vypadalo to, že opět propadnem trudnomyslnosti.

Vyrovnání v úvodu třetí části hry zařídil nechytatelnou střelou Captain, ale další branku jsme nepřidali a byli po zásluze potrestáni gólem v naší síti. Čas se nezadržitelně krátil, běžela předposlední minuta a přišla naše šťastná chvíle. Po vzájemné spolupráci Hamota s Béďou dostal náš nejmladší hráč na hřišti míček hned dvakrát za záda soupeřova gólmana. A i když jsme pak měli ještě pár okamžiků před koncem utkání namále před naší bránou, vítězství nám už neuniklo.

Pokud naše paměť neklame a dochované zápisy nelžou, byl to zatím jediný vítězný obrat zápasu týmu FRC Mikulov v posledních minutách zápasu. A to hrajem už desátou sezónu. Zato stejným způsobem ztracených utkání máme v análech zapsáno hned několik.

Sestava a statistika: Kapu (0+0) – Burčák (0+0), Dochtor (0+0), Ťulík (0+0) – Béďa (2+2), Captain (2+0), Hamot (0+2), Zjindřich (0+0), Kuba (0+0)

FBK Panthers Ratíškovice B – FRC Mikulov 2:6

Ratíškovičtí ztratili body v samém závěru utkání s Židenicemi, ale zpočátku to nevypadalo, že by si na nás chtěli spravit chuť. V neděli si totiž vylepšovali apetit mezi zápasy burčákem. Kdyby dostali v prvních pěti minutách pět branek nemohli by se vůbec divit. Jenže se trefil pouze zázračně Béďa, jak jinak než po Hamotově nahození. A pak jsme pozvolna upadali, až nás vyškolil po oběhnutí Kapuovy brány útočník soupeře střelou z prakticky nulového úhlu.

A v úvodu druhé třetiny bylo ještě hůř. Nedokázali jsme odklidit míček poskakující v našem brankovišti do bezpečí a byla z toho branka. To už naskočil do hry do té doby pauzírující Azajk, jeden z jeho prvních kontaktů s míčkem znamenal branku v soupeřově síti a bylo srovnáno. Opět jsme získali půdu pod nohama a začali soupeře přehrávat. Kuba z křídla trefil pod víko a do třetí třetiny jsme šli s gólem k dobru my.

Definitivně soupeře zlomila až další Kubova branka. Další přidal za chvíli Azajk a nakonec v přesilovce z půlky Hamot. Mezitím a potom jsme pohrdli mnoha dalšími šancemi.

Sestava a statistika: Kapu (0+0) – Burčák (0+1), Dochtor (0+0), Ťulík (0+0), Lacda (0+0), Káďa (0+0) – Béďa (1+3), Captain (0+0), Hamot (1+2), Zjindřich (0+0), Kuba (2+0), Azajk (2+0).

Bezprostředně po zápase hodnotili jsme předvedený výkon těmito slovy. My: „Doufejme, že se mašina rozjíždí.“ My: „Ale pořád to dře.“

Potěšil nás dokonalý obrat v prvním utkání a nasazení na všech postech. I hráči na lavičce trpělivě čekali na svou šanci a byli důležitou součástí týmu, jak dokázal později Azajk. Snad na tyto výsledky navážeme v dalších turnajích.