FRC Mikulov

Oficiální stránky mikulovského florbalového klubu

Důležité

Elévové na turnaji ve Slavkově

Po nezralé úvaze jsme se rozhodli nasadit do ostrých zápasů historicky třetí tým našeho klubu složený z žáků 1. stupně, kterým se ve florbale říká elévové a přihlásili je na turnaj otevřený registrovaným i neregistrovaným hráčům. Pořadatelství se ve Slavkově ujal klub 1. FbC Aligators ve spolupráci s Českou florbalovou unií. Hrálo se na dvou malých hřištích systémem 4+1 podle pravidel velkého florbalu. Zápas trval 2x7 minut. Celkem 10 účastníků vytvořilo 3 skupiny.

Jako nováčci jsme byli zařazeni do nejtěžší a navíc čtyřčlenné skupiny. Naším prvním soupeřem se stal náš odvěký florbalový rival – celek Lanžhota A. Podařilo se nám vstřelit první gól a po soupeřově vyrovnání jsme ve druhé půli přidali ještě jeden. V poslední minutě však skóroval i Lanžhot, takže první oficiální zápas elévů florbalového klubu FRC Mikulov, který byl mimochodem složen převážně z žáků ZŠ Hraničářů, skončil remízou.

V dalších dvou zápasech ve skupině jsme pak tahali pokaždé za kratší konec provazu. Hráli jsme totiž proti týmům z Hodonína a z Jemnice, kteří už mají zkušenosti z pravidelných ligových soutěží. Může nás jen těšit, že přes dvě poměrně výrazné prohry jsme v obou zápasech vstřelili aspoň jednu branku a nedostali desítku.

Zisk jednoho bodu nás tak poslal do bojů o 7. až 10. místo. Postupně jsme se utkali s Lanžhotem B, Bučovicemi a na závěr nás čekala repríza úvodního souboje s Lanžhotem A.

Historicky první vítězství našich borců se zrodilo ve čtvrtém zápase na tomto turnaji, kdy jsme přehráli lanžhotskou rezervu. Vyrovnaný zápas s Bučovicemi jsme bohužel ztratili hlavně díky horší střelbě. Konečné osmé místo jsme získali po výhře v utkání s Lanžhotem A. Navíc jsme zaznamenali další zápis do análů, protože Jožin Jendrášek udržel jako druhý mikulovský gólman v historii čisté konto. Co by za to dali minulí, současní a nejspíš i budoucí brankáři našeho A týmu…