FRC Mikulov

Oficiální stránky mikulovského florbalového klubu

Důležité

Dvě výhry

V sobotu pokračovala mužská soutěž prvním letošním turnajem v Dubňanech. Proti Bílovicím-Podivínu a Pavlovicím jsme chtěli bodovat naplno.

FBC Sokol V.Bílovice-Podivín – FRC Mikulov 5:7

Od úvodního buly zápasu se bylo na co dívat. Obrany měly den otevřených dveří a hned první střela na branku znamenala gól, jehož autorem byl Burčák. Za chviličku se zapsal do tabulky střelců ještě jednou, ale tentokrát do kolonky vlastních gólů. V krátkém sledu se do vedení dostal soupeř a my jsme kontrovali dobrou rozehrávkou volného úderu dvojice Dochtor, Béďa a geniální přihrávkou Burčáka na Kubu. To znamenalo naše vedení 3:2. Jenže série našich individuálních chyb, nedůsledného krytí soupeře a jeho úžasná produktivita přinesla další obrat do vývoje úvodní třetiny a na začátku 12. minuty jsme prohrávali 3:5. Měli jsme potíže s forčekingem soupeře a hodně kazili rozehrávku.  Po našem time-outu se už ale brankostroj zastavil.

Před vstupem do druhé části hry bylo jasné, že nesmíme připustit, aby další branka padla do naší sítě. To se naštěstí nestalo, naopak my jsme po vzorné spolupráci nahrávajícího Kuby na Zjindřicha a později na Lukáše srovnali skóre. Soupeř byl ale stále aktivní a nebezpečný, jen mu to už nepadalo do brány.

Třetí třetina se hrála opatrně, se zjevnou snahou obou stran neinkasovat a bylo jasné, že rozhodne jediný gól, pokud vůbec padne. Branku jsme nakonec dali v předposlední minutě my, když Béďa ideálně přiklepl z volného úderu Zjindřichovi a ten se nemýlil.

V power-play soupeře pečetil naši výhru v pádu Hronoss.

Sestava a statistiky:

Petr (0+0) – Burčák (1+1), Dochtor (0+1), Lukáš (1+0) – Zjindřich (2+0), Hamot (0+0), Kuba(1+3), Béďa (1+1), Tůďa (0+0), Hronoss (1+0)

FRC Mikulov – WORMS Velké Pavlovice 7:1

Pavlovice jsme od začátku zatlačili a když Béďa změnil tečí směr Lukášovy střely, tak jsme šli do vedení. Proti úporně bránícímu soupeři jsme se ale až do konce úvodní části hry znovu neprosadili.

Průběh druhé třetiny poznamenala série vyloučení, hráli jsme ve třech a soupeř ve čtyřech a po vyšachování naší obrany bylo vyrovnáno. Hra ve čtyřech na obou stranách však vzápětí přinesla úspěch nám, když Béďa vybojoval míček za soupeřovou bránou a našel nekrytého Kubu, který strhl vedení na naši stranu. Za chvíli se dopředu dral Tůďa, který zachytil rozehrávku soupeře, sice neuspěl, ale odražený míč dopravil do brány Béďa. Tímto byl gólový účet třetiny uzavřen. V cestě nám totiž stál výborně chytající gólman Pavlovic.

A ten byl taky hlavní příčinou toho, že naděje pavlovických na zvrat v zápase žila i podstatnou část poslední třetiny. Co nepochytal, to šlo buď těsně vedle nebo do tyče. Nakonec jsme ho ale z brány vyhnali po kombinaci Hronosse a Kuby a nezištné Zjindřichově přihrávce na neomylně zakončujícího Kubu.

Závěr se proměnil v naši exhibici, Pavlovice si daly vlastní branku a v poslední minutě se ještě trefil Hamot, ale tomu jsme to museli poradit.

Po divoké první třetině s Bílovicemi jsme přeci jen trochu zlepšili obrannou hru, ale místy nás stejně pořád mrazilo a rozchytal se i Petr. Dopředu jsme tentokrát mohli spoléhat hlavně na v pohodě hrajícího Kubu. K velmi dobrému výkonu se rozehrál Zjindřich. Béďa i přes absenci svého dvojčete nechyběl u klíčových momentů obou zápasů a Burčákovy nahrávky na střed hřiště z první třetiny zápasu s Bílovicemi budou už navždy patřit do zlatého fondu mikulovského florbalu.

Za týden budou muži bojovat o další body. Tentokrát jich bude ve hře rovných devět, vesměs v utkáních se sousedy v tabulce a tak se ukáže, jaké vyhlídky budeme mít v boji o špičku soutěže, která pro nás pak pokračuje až po Vánocích.
Poslední komentáře
10.11.2008 20:29:31: Gratuluji chlapy perfektní uspěch.
10.11.2008 19:32:09: Chlapci gratuluju ke dvema vyhram,doufam ze to zopakujete i pristi tyden
10.11.2008 09:44:12: Bohužel, jak se dívám, Lanžhot v neděli oba zápasy vyhrál, ale to se dalo čekat...