FRC Mikulov

Oficiální stránky mikulovského florbalového klubu

Důležité

Dvakrát dva dva

V Pohořelicích jsme v sobotu pořádali druhý turnaj soutěže s vědomím, že na "domácím" hřišti se nám tradičně nedaří.
A tomu také odpovídal průběh obou zápasů, které skončili stejným a spíše fotbalovým poměrem 2:2. Proti Velkým Pavlovicím jsme sice většinu zápasu diktovali tempo hry my, ale soupeř po našich chybách hrozil zejména rychlými brejky. Jeden z nich pak ve druhé třetině proměnil ve vedoucí branku. Vyrovnat se podařilo Žovovi, který využil možnost dorazit skákající míček za záda soupeřova brankáře. Minutu na to jsme opět prohrávali, když míček vystřelený z pravého křídla zůstal přilepený k vnitřní tyči naší brány. Ještě před koncem druhé třetiny i naši hráči ukázali trochu florbalové kombinace a po spolupráci bývalého nejhoršího obránce v historii Mikulova a Honzy Tudíka bylo vyrovnáno. V závěru této části hry pak soupeře od pohromy zachránily, hned dvakrát po sobě, dobře postavené tyče jeho brány. Třetí třetina už žádný gól nepřinesla, naše střelecká nemohoucnost jen v poslední sekundě hry vyvrcholila další nastřelenou tyčí. Hrdinou dne mohl být Honza...

Sestava a statistiky:

Pavel Dvořák (0+0) - Vlastimil Robeš (0+0), Radek Burcin (0+0), Lukáš Hrubý (0+0), Petr Snášel (0+0)- Aleš Žovinec (1+0), Jakub Maršalík (0+0), Jiří Vavřina (0+0), Petr Grega (0+0), Jan Tudík (1+0), Tomáš Zajac (0+1)

Proti Valticím se scénář zápasu v podstatě opakoval, jen jsme neprohrávali my, ale první inkasoval soupeř. Ve druhé třetině jsme dokonce získali dvoubrankový náskok po gólech Vavřiny a Maršalíka. Navíc jsme si vytvořili ještě dostatek dalších příležitostí, ale naši ostrostřelci už dokázali rozvlnit jen ochranné sítě za soupeřovou bránou. Zde je také třeba hledat primární příčinu našich bodových ztrát. Navíc jsme Valticím dovolili ještě před druhou přestávkou vstřelit kontaktní gól. Poslední část hry pak byla přímo přehlídkou našich dalších promarněných "pološancí" a proto nás neminul zasloužený trest. Necelé dvě minuty před koncem po chybě v naší rozehrávce soupeř vyrovnal.

Oba výsledky je nutné vzhledem k průběhu utkání považovat za ztrátu. Obranná hra celého družstva i přes uvedené chyby tentokrát čněla nad ofenzivou. Za povšimnutí pak dále stojí, že se do sestavy po delší zápasové pauze vrátil bývalý nejlepší útočník v historii Mikulova Peter Snášel, tentokrát ale na postu obránce,  jehož výkon měl v průběhu turnaje stoupající tendenci.